Tajemnica domu Turnerów - Kate Morton - recenzja
Kate Morton
to pisarka, która zyskała międzynarodową sławę dzięki powieściom „Dom w Riverton”, „Zapomniany ogród”, „Milczący zamek”, jak również „Dom nad jeziorem”. Kate ma trzy siostry, ale ona jest najstarsza. Pochodzi z południowej Australii. Jej powieści zostały wydane w 39 krajach i sprzedane w milionach egzemplarzy, szczególną popularnością cieszą się w rodzinnej Australii, USA, Włoszech, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech.

„Tajemnica domu Turnerów”, która ostatnio trafiła w moje ręce, okazała się ciekawą i tajemniczą powieścią . W książce tej poruszane są tematy takie jak: miłość, choroba, zdrada, wina , przebaczenie, jak również lojalność. Kate Morton operuje pięknym językiem, którym opisuje niesamowitą przygodę z dwóch czasowych perspektyw. Rok 1959 – Tak jakby spali – takimi słowami opisano tragedię w domu Turnerów. Jeden z mieszkańców miasteczka w Australii Południowej znalazł nad rzeką rodzinę, ale nikt nie wiedział, co się wydarzyło. Rok 2018, mieszkanka Londynu – Jess Turner-Bridges – otrzymała wiadomość o wypadku babci mieszkającej w Sydney. Dziewczyna w tym momencie nie myślała o innych rzeczach, chciała jak najszybciej zobaczyć babcię. Spakowała walizkę, zrobiła wszystko co w jej mocy i poleciała do Sydney.

„Tajemnica domu Turnerów” to również powieść o miłośnikach książek, a na jej stronach pojawiają się nazwiska kilku pisarzy i tytuły dzieł, m.in. Thomas Hardy, Charles Dickens i Jane Austen. Autorka również wspomniała o książce pt. „The Bunyip of Berkeley‘s Creek” Jenny Wagner. Lektura ta była ulubioną powieścią Jess z czasów dzieciństwa.

Książka ta wciągnęła mnie do takiego stopnia, że nie odczułam jej ponad 500 stron. Do samego końca trzymała mnie w napięciu, chciałam poznać zakończenie za wszelką cenę. Dodatkowym atutem jest pięknie mieniąca się okładka. Uważam, że książka idealnie sprawdzi się dla miłośników odkryć rodzinnych tajemnic z przeszłości, jak również zagadek.

SuzanneKsiążka wydana przezKomentarze