Picie w zachwycie - Paweł Cwynar - recenzja

„Picie w zachwycie” to nowa książka Pawła Cwynara, który jest znany jako były recydywista i gangster. Tym razem skupia się on na tym, co stało się przyczyną zguby jego i wielu innych ludzi - uzależnieniu od alkoholu.

Autor opowiada zarówno o przeżyciach swoich znajomych, jak i własnych, ciekawych i odległych od naszej codzienności, a jednocześnie tak przerażających. Alkohol towarzyszył im bowiem prawie wszędzie, zarówno w więzieniu, jak i na wolności... Pisze o tym, co już w dzieciństwie przyczyniło się do jego nałogu, a także opisuje długą drogę do wyjścia z uzależnienia.


Książkę czyta się niezwykle przyjemnie, ze względu na to, że jest napisana w sposób lekki, a jednocześnie ciekawy. Sprawia, że zaczynamy się zastawiać, zanim ocenimy alkoholików, których spotykamy na co dzień. Jednocześnie możemy poznać „od środka” mechanizmy działania nałogu.


Myślę, że lektur mogę polecić nie tylko osobom z problemem uzależnień, ale tak naprawę każdemu, kto chce poznać część historii człowieka, który jest byłym gangsterem, wyszedł z alkoholizmu i przeżył naprawdę dużo. Moim zdaniem warto!


Maja, lat 15
Książka wydana przez

https://bratnizew.pl

Komentarze