Zapomniany ogród - Kate Morton - recenzja
Kate Morton jest najstarszą z trzech sióstr. Pochodzi z południowej Australii. W dzieciństwie lubiła czytać książki Enid Blyton. Jej powieści zostały wydane w 39 krajach i sprzedane w milionach egzemplarzy, szczególną popularnością cieszą się w rodzinnej Australii, USA, Włoszech, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech.

Książka pt. Zapomniany ogród”, która ostatnio trafiła w moje ręce, okazała się fascynującą i zagadkową lekturą. Fabuła wielokrotnie przenosi nas w czasie, ukazując rąbek tajemniczej przeszłości i zarazem przyszłości jednej z dwóch głównych bohaterek. Jest to opowieść o porzuconej dziewczynce płynącej na statku do Australii oraz o zaginionej opiekunce, którą zwała Autorką”. Nell została znaleziona przez pewnego mężczyznę i przygarnięta do nowej rodziny, a tam została otoczona opieką i miłością, nie znając swojej prawdziwej tożsamości.

W dniu 21 urodzin zaskakuje ją informacja o rodzicach, co skłania ją do wyjazdu i poznania prawdy o sobie. W 2005 r. Nell umiera, przy jej łóżku znajduje się tylko jedna osoba - jest nią jej wnuczka Cassandra, wcześniej oddana jej pod opiekę. Po śmierci babki Cassandra jest zmuszona zająć się domem oraz sklepem z antykami. Jej spokojne życie ulega zmianie, gdy dowiaduje się o spadku, jaki zostawiła jej babcia z wiadomością „Dla Cassandry, która zrozumie dlaczego”. Postanawia więc wyruszyć w podróż aby dowiedzieć się prawdy.

Według mnie, książka jak najbardziej godna polecenia, zwłaszcza na wakacyjne dni.


Marcelina K.
Książka wydana przezKomentarze