Ostatni dzwonek - Beth O’Leary - recenzja

Beth O’Leary jest brytyjską pisarką, której książki stały się bestsellerami i zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Autorkę można znać z takich książek jak „Współlokatorzy”, „Zamiana”, „W drogę!” oraz „Poszukiwany ukochany”.

„Ostatni dzwonek” jest komedią miłosną, która idealnie wpasowuje się w świąteczny klimat. Książka opowiada historię dwójki młodych ludzi, Lucasa, Brazylijczyka z niesamowitym ciałem oraz Izzy czarującej dziewczyny z doczepianymi różowymi pasemkami, którzy wszyscy dookoła uwielbiają. Oboje pracują w jednym hotelu Forest Manor. Izzy postanawia wysłać do Lucasa kartkę bożonarodzeniową z wyznaniem miłosnym. Jednak w święta Izzy widzi jak chłopak całuję się pod jemioła z jej współlokatorką. To po tym pomiędzy nimi wyrasta napięcie, oboje zaczynają sobie dogryzać. Niestety przez pandemię Forest Manor niestety zaczyna podupadać, ponieważ przez pandemię zarobki nie były takie same jak zawsze, wręcz ich nie było. Teraz para młodych niezwykle ambitnych ludzi musi odłożyć swoje uprzedzenia na bok i skupić się na ratowaniu hotelu.

„Ostatni dzwonek” to niezwykle wciągająca i lekka lektura, którą spokojnie można przeczytać, by oderwać się od trudności codziennego świata. Mimo że książka jest komedią z przeplatanym wątkiem miłosnym, opowiada ona nie tylko o miłości, ale też o rozłące z rodziną, problemami finansowymi, z którymi czasami się zmagamy oraz problemy natury emocjonalnej. Niesamowite jest to, że mimo tych wszystkich nie zawsze miłych wątków, potrafi ona umilić zimny wieczór.

Było to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, całą książkę pochłonęłam w niezwykłym tempie. W trakcie czytania nie było momentu, w którym fabuła by mnie znudziła lub coś wydałoby mi się zbyt monotonne. Mogę pewnie powiedzieć, że „Ostatni dzwonek” mogłabym przeczytać jeszcze raz, a czerpałabym z tego taką samą przyjemność jak za pierwszym razem.

Moim zdaniem ta książka przypadnie do gustu fanom romansów, jak i komedii, lecz nie tylko.

Jest to na pewno dobra lektura, jeśli ktoś chce przekonać się do rozpoczęcia swojej historii z czytaniem książek.


N.K.Książka wydana przezKomentarze