Pół na pół - Steve Cavanagh - recenzja
Steve Cavanagh to uznany przez krytyków pisarz, którego już wcześniejsze książki m.in. „Trzynaście”„Wkręceni”, znalazły się na listach bestsellerów. „Pół na pół” to kolejna część serii opowiadającej o niestereotypowym prawniku z wątpliwą przeszłością, który zrobi wszystko, co konieczne, aby prawdziwy winowajca poniósł karę. 

Kiedy były burmistrz zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu, nowojorska policja otrzymuje dwa zgłoszenia. Niedługo po tym obie siostry, każda oskarżającą tą drugą, stają przed sądem pod zarzutem morderstwa własnego ojca. Kobiety są całkowitym przeciwieństwem siebie nawzajem: Alexandra - złote dziecko rodziny, nosząca drogie ubrania i pełna wdzięku kobieta, oraz Sofia - niestabilna emocjonalnie i zamknięta w sobie dziewczyna, dręczona traumą z dzieciństwa.

Eddie Flynn zostaje obrońcą jednej z nich. W tej skomplikowanej sprawie z każdym dniem ukazują się nowe dowody, nie zawsze korzystne dla jego klientki. Ryzykując swoim życiem, a co gorsza, życiem swoich bliskich, Eddie jest zdeterminowany doprowadzić tę sprawę do końca, a przy okazji wygrać, wpędzając prawdziwą morderczynię za kratki.

„Pół na pół” to zaskakujący thriller, pełen niebanalnych zwrotów akcji i o intrygującej fabule. Książka zmusza do myślenia, podczas gdy razem z bohaterami poznajemy coraz to nowsze ustalenia w śledztwie. Wciąga już od pierwszych stron i trzyma w napięciu aż do samego końca, sprawiając, że czytelnik może odetchnąć dopiero po jej przeczytaniu i po poznaniu prawdy.


Natalia


Książka wydana przezKomentarze