Wkręcenie - Steve Cavanagh - recenzja

„Zanim przeczytasz tę książkę, musisz wiedzieć trzy rzeczy:
Po pierwsze, szuka mnie policja, żeby oskarżyć o morderstwo.
Po drugie, nikt nie wie, kim jestem [...]”

Steve Cavanagh, to prawnik i znakomity pisarz. Autor najlepszej powieści kryminalnej 2018 r. pt. „Kłamca”. Bez zwątpienia jego dzieła są przesiąknięte krwistymi morderstwami i sprawiają wrażenie bycia prawdziwymi. Autor w swoich książkach lubi wprowadzać tajemniczy nastrój, który zachęca do przeczytania kolejnych stron.

Fabuła thrillera zaczyna się bardzo niewinnie, sprawia wrażenie kojącej i szumiącej w uszach wody, gdy nagle autor postanawia zaskoczyć czytelnika zwrotem akcji, gdzie wszystko staje się odmienne i jakby niezgodne z prawdą. Nie można dać się zwieść pozornym schematom ani uczuciu, że jesteśmy najlepszym detektywem na świecie i już znamy każdy krok głównego bohatera. Trudno jest opisywać tę książkę i nie zdradzić żadnego szczegółu, ponieważ najważniejszym problemem poruszanym w powieści jest prywatność pisarza, która nie może zostać ujawniona w żaden sposób, a jeśli komuś się to uda... zginie w tajemniczych okolicznościach.


Bohaterka Maria znudzona życiem ze swoim partnerem poszukuję pocieszenia u innych mężczyzn. Przeglądając biurko swojego męża, znajduje papiery, z których wynika, że Paul dostaje regularnie przelewy od nieznanego faceta. Kobieta postanawia porozmawiać o tym ze swoim partnerem, a ten znika bez śladu.

Czy jego nagła nieobecność wiąże się z nieznanym pisarzem J.T. LeBeau?
Czy kobieta bez problemu odkryje całą prawdę?

Tytuł „Wkręceni” niesie za sobą dosłowny przekaz. Kończąc czytanie tej książki, czułam się również wplątana w historię ukrytych morderstw, co jeszcze bardziej wpływało na moją psychikę i mentalność przez parę kolejnych dni. Autor postanowił zabrać czytelnika na wycieczkę do wesołego miasteczka, posadził na kolejce górskiej i niech się dzieje wola nieba... trzeba czytać do ostatniej strony jednym tchem. Dotychczas nie czułam się tak „oszukana” przez żadną książkę, także, jeśli lubicie żyć w przekonaniu, że życie to czysta prawda, zachęcam do lektury.
Zuzia, lat 17Książka wydana przez Wydawnictwo

https://www.wydawnictwoalbatros.com
 

Komentarze