Już mnie nie oszukasz - Harlan Coben - recenzja

Harlan Coben to współczesny amerykański pisarz, który uznanie u czytelników książek sensacyjnych zdobył już swoją trzecią książką „Bez skrupułów” opublikowaną w 1995 roku. Osobiście ja poznałam jego twórczość dzięki książce „Za wszelką cenę”.

„Już mnie nie oszukasz” jest powieścią kryminalną, która ma nam zapewnić zakończenie, które zaskoczy każdego. Cała książka zaczyna się poznaniem przez nas głównej bohaterki, Mayi Stern, której mąż Joe Burkett został zamordowany na jej oczach, zostawiając ją samą z małą córeczką.

Policjanci pracujący nad sprawą, nie mogą odpuścić Mayi, ciągle spada na nią podejrzenie, że zabiła swojego męża. Jej przeszłość w wojsku i skandal, przez który jej całe życie wywrócił do góry nogami, również nie stawia jej w najlepszym świetle.

Autor porusza w książce tematy związane z zespołem stresu pourazowego, z którym zmaga się główna bohaterka, co pomaga nam lepiej ją zrozumieć. Coben porusza również problemy, z którymi zmagamy się na co dzień, a nie zawsze przywiązujemy do nich większą wagę, na przykład okłamywanie przez firmy swoich konsumentów oraz obywateli przez rząd.

Cała książka jest napisana bardzo łatwym i przyjemnym językiem, który zrozumie każdy, a to sprawia, że powieść jest bardzo wciągająca. Najbardziej w tej historii urzekło mnie zakończenie, które zmieniło moje spojrzenie na całą powieść. Według mnie ta książka jest inna niż wszystkie właśnie dzięki niemu.

Powieść bardzo mi się podobała i na pewno będę sięgać po tytuły tego autora częściej. 
Już mnie nie oszukasz” mogę polecić osobom, które lubią ciekawe i zaskakujące zakończenia, oraz wciągające historie, które umieją wywołać dreszczyk.Natalia K.Książka wydana przezKomentarze