Finding Back to Us - Bianca Iosivoni - recenzja
Bianca Iosivoni to niezależna pisarka, która na twoim koncie ma bestsellery takie jak seria First i dylogia „Hailee & Chase”. Książka należy do gatunku New Adult i jest pierwszą częścią z trylogii.

Na samym początku poznajemy główną bohaterkę Callie, która po traumatycznych wydarzeniach sprzed 7 lat wraca do rodzinnego miasta, aby spędzić ostatnie wakacje przed wyjazdem jej młodszej siostry Holly. Nie jest jednak świadoma tego, że, jej przyrodni brat Kaith, który jest odpowiedzialny za wypadek jej ojca, pojawi się w domu w tym samym czasie. 

Książka ukazuje nam problemy, jak bardzo traumatyczne sytuacje z przeszłości, szczególnie z dzieciństwa mają wpływ na nasze późniejsze życie. Callie jest rozdarta, nie wie, czy będzie w stanie wybaczyć Kaithowi wydarzenia z przeszłości. Na początku książki rozdziały mi się trochę dłużyły, ale im dalej czytałam, bardziej angażowałam się w akcję książki i nawet nie zauważyłam, jak dużo już przeczytałam.

„Finding Back To Us” to historia, która nie porywa od razu, jednak autorka zadbała o to, aby z biegiem akcji, zakochać się w tej książce. Pojawia się motyw love-hate między głównymi bohaterami, ponieważ Callie nienawidzi swojego przyrodniego brata za to co zrobił, jednak czuje do niego niewyjaśnione uczucie. W tej powieści mamy również do czynienia z motywem zakazanej relacji, główni bohaterowie są przybranym rodzeństwem. Osobiście, moją ulubioną postacią był Kaith. Zachowywał się bardzo rozsądnie i dojrzale w stosunku do swojego wieku, pokazywał jak bardzo zależy mu na rodzinie. Mimo tego, że doświadczył ogromnego cierpienia, nie brakowało mu również poczucia humoru. Książka, na pewno przypadnie do gustu czytelnikom, którzy lubią, gdy akcja narasta z czasem, a także tym którzy kochają wątek enemies to lovers.

A.G.Książka wydana przezKomentarze