Uwięziona - B.A. Paris - recenzja

B.A. Paris to uznawana autorka wielu hitów, takich jak „Za zamkniętymi drzwiami” czy „Terapeutka". Lektury zachwyciły miliony czytelników na całym świecie, a jej nowa książka pt. „Uwięziona” to kolejny must-have dla wszystkich fanów pisarki.

Główna bohaterka, Amelie, to doświadczona przez życie młoda dziewczyna. Już jako nastolatka została całkowicie sama i musiała poradzić sobie z czekającymi ją trudnościami. Jednak jej los na zawsze odmieniła pewna przypadkowo spotkana kobieta. Teraz już jako dorosła, Amelie trafia na ofertę pracy, dzięki której ma sobie zapewnić wymarzoną przyszłość. Nie wie jeszcze, jakie konsekwencje będzie niósł za sobą ten z pozoru zwyczajny wyjazd służbowy... Kiedy nagle zostaje porwana i życie po raz kolejny wystawia ją na próbę, nie traci siły ducha i bez przerwy stara się znaleźć rozwiązanie. W ciemnym pokoju ma mnóstwo czasu na przemyślenia dotyczące jej dotychczasowych wyborów oraz na opracowanie planu ucieczki. Jednak nie może pozbyć się myśli, że nawet tutaj czuje się bezpieczniej niż z własnym mężem u boku.

Akcja toczy się na dwóch płaszczyznach: pierwsza - teraźniejszość, opisuje dzieje głównej bohaterki od momentu jej porwania. Druga natomiast ma miejsce w przeszłości i tłumaczy jak Amelie znalazła się w tak fatalnej sytuacji. Dzięki temu nieustannie nasuwają się nowe pytania i spekulacje, a czytelnik przeżywa każdą emocję z bohaterką.

Książka jest trzymająca w napięciu i pełna mniej lub bardziej zaskakujących zwrotów akcji, na skutek czego czyta się ją wyjątkowo szybko. Idealna dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z twórczością B.A. Paris, ale także z pewnością nie zawiedzie jej wiernych fanów.


Natalia

Książka wydana przezKomentarze