Dawne i przeszłe wiedźmy - Alix E. Harrow - recenzja
Alix E. Harrow to amerykańska pisarka science-fiction i fantasy, zdobywczyni nagrody Hugo Award. Autorka bestsellerowej powieści „Dziesięć tysięcy drzwi’’. Kiedyś zajmowała się historią. Pisarka ta była nominowana do wielu nagród, takich jak Nebula Award i World Fantasy Award.

Książka „Dawne i przyszłe wiedźmy’’ należy do gatunku fantastyki i science-fiction. Historia ta rozpoczyna się w roku 1893, czyli okresu, kiedy rzekomo wszystkie wiedźmy w Nowym Salem zostały stracone. Prawda jednak okazuje się inna. Książka opowiada o losach trzech sióstr, które rozstały się skłócone. Lecz przyzywająca ich moc chciała, by w dniu wiosennego zrównania dnia z nocą w 1893 roku spotkały się po latach rozłąki na placu w centrum miasta, kiedy rzeczywistość się rozdarła. Siostry starają się rozwikłać zagadkę zaginionych słów i wchodzą ścieżkę wiedźm.

Pomimo tego, że akcja książki rozgrywa się ponad 100 lat temu, problemy w niej poruszane są niezwykle aktualne. Pokazują walkę kobiet o zrównanie swoich praw z mężczyznami. Walczą z dyskryminacją i niesprawiedliwością. Często płacą za to wysoką cenę. Pisarka w świetny sposób przedstawiła siłę, jaka tkwi w każdej z kobiet.

Autorka zachwyciła mnie pięknym stylem pisania, który pomagał w błyskawiczny sposób przenieść się do Nowego Salem. Podsumowując, jest to książka od kobiety, o kobietach, dla kobiet.
M.W.
Książka wydana przez
Komentarze