Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja - Joanna Tekieli - recenzja
Joanna Tekieli
to polska pisarka tworząca literaturę obyczajową z silnymi wątkami romantycznymi. Czytelnicy jej nazwisko kojarzą przede wszystkim z serią powieściową „Pensjonat Leśna Ostoja". Tekieli urodziła się i wciąż mieszka w Krakowie. Jest absolwentką polonistyki, a wśród swoich ulubionych zajęć wymienia czytanie powieści, a także spacery. Chętnie sięga także po kawę.

„Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja” to kontynuacja powieści „Pensjonat Leśna Ostoja”, w której to poznajemy kolejne wydarzenia z życia Justyny, a także innych pracowników warszawskiej korporacji. Zgodnie z poleceniem prezesa, kilkoro z nich będzie pojedynczo, przez miesiąc zarządzać hotelem. Dla niektórych osób jest to ostatnia szansa na utrzymanie stanowiska w firmie. Z każdym rozdziałem poznajemy kolejne zaskakujące zdarzenia i przygody, przed których obliczem musiała stanąć garstka „ochotników”. W trakcie fabuły powracamy do życia głównej bohaterki – Justyny, która codziennie zza biurka widzi oczami wyobraźni malownicze wzgórza i lasy Drzewia. Podczas swojego pobytu zaprzyjaźniła się z trojgiem mężczyzn, których pieszczotliwie nazwała Trzema Muszkieterami – Jakubem (budowlaniec), Dominikiem (policjant) i Igorem (ksiądz). Teraz pozostały im jedynie rozmowy telefoniczne, gdyż ze względu na natłok pracy kobieta nie ma okazji wrócić do Pensjonatu. Równocześnie w jej życiu pojawia się kolejny mężczyzna, który z początku wydaje się miły, jednak im dalej, tym gorzej.

Uważam, że druga część trylogii dorównuje pierwszej. Zazwyczaj drugi tom nigdy mi się nie podoba, jednak tym razem stało się inaczej. Ponownie otrzymałam dawkę świetnego poczucia humoru i żartów. Przedstawione wydarzenia wielokrotnie były szalone i rozbawiały mnie do łez. Bardzo spodobała mi się zacieśniająca się relacja pomiędzy Justyną i Jakubem, a także wprowadzenie do fabuły innych mieszkańców Drzewia, którzy urozmaicają wykreowany świat.
Julia G.
Książka wydana przez Wydawnictwo Filia

Komentarze