Pensjonat Leśna Ostoja - Joanna Tekieli - recenzja
Joanna Tekieli
to polska pisarka tworząca literaturę obyczajową z silnymi wątkami romantycznymi. Czytelnicy jej nazwisko kojarzą przede wszystkim z serią powieściową „Pensjonat Leśna Ostoja". Tekieli urodziła się i wciąż mieszka w Krakowie. Jest absolwentką polonistyki, a wśród swoich ulubionych zajęć wymienia czytanie powieści, a także spacery. Chętnie sięga także po kawę.

„Pensjonat Leśna Ostoja” to historia ukazująca losy młodej kobiety – Justyny, pracującej w warszawskiej korporacji. Pewnego dnia otrzymuje nowe zadanie – ma wyremontować i otworzyć pensjonat, w którym można byłoby przeprowadzać szkolenia dla pracowników, a także urządzać imprezy okolicznościowe. Na początku główna bohaterka jest przerażona nowym wyzwaniem, ale jej optymistyczne podejście do życia nie pozwala się poddać. Po przyjeździe do malowniczego Drzewia (położonego dwie godziny drogi od Warszawy) jest załamana stanem posiadłości i ilością potrzebnych prac remontowych. Widok z okien wynagradza jej „załamanie nerwowe”. Justyna spotyka na swojej drodze niezwykle miłych i pomocnych ludzi. Wśród nich znalazł się budowlaniec Jakub, który od początku znajomości złapał dobry kontakt z Warszawianką. Nie brakuje nawiązań do pracy w ogromnej korporacji, która według stereotypów jest wyłącznie wyścigiem szczurów, pozbawionym przyjaźni. Okazuje się, że nawet w stolicy można spotkać wartościowe osoby, które nie myślą jedynie o zarobkach.

Uważam, że „Pensjonat Leśna Ostoja” to idealna książka na wakacje. Jest niezwykle lekko napisana i jednocześnie przekazuje lekkie treści. Nie brakuje śmiesznych żarcików, które wielokrotnie wywołały uśmiech na mojej twarzy. Bardzo ciekawe były opisy otaczającej natury. Widać, ze sama autorka jest wielbicielką przebywania na świeżym powietrzy, spacerów po lesie, a także świeżo parzonej kawy z cynamonem. Podobały mi się dogłębne opisy prac remontowych i dekoracji wnętrz.
Julia G.
Książka wydana przez Wydawnictwo Filia

Komentarze