Roxy - Neal Shusterman, Jarrod Shusterman - recenzja
„Roxy” to kolejna powieść bestsellerowych autorów Neala i Jarroda Shustermanów. Tym razem podjęli oni temat epidemii opioidów w Stanach Zjednoczonych. Bohaterowie tej książki to rodzeństwo, pierwszym z nich jest Issac pilny uczeń, który próbuje dostać stypendium sportowe na wymarzoną uczelnię, jednak gdy doznaje kontuzji, jego marzenia stają pod znakiem zapytania. Jeżeli nie znajdzie sposobu, aby uśmierzyć ból, jego kariera sportowa szybko się zakończy. Jego siostra Ivy jest jego zupełnym przeciwieństwem, nie ma ona zbyt wielkich ambicji i lubi imprezować. Ma duże problemy z koncentracją i jeżeli czegoś z tym nie zrobi może, jej grozić niezdanie szkoły. Na drodze tej dwójki pojawiają się tabletki. Sięgają po nie, aby sobie pomóc. Niestety raczej nie są takie pomocne, jak im się wydawało.

Druga część książki jest prowadza z perspektywy tabletek, ponieważ w tym świecie leki mają osobną krainę. Trwa tam wieczna impreza podczas której uczestnicy czy też po prostu narkotyki; bawią się losem śmiertelników, próbując doprowadzić ich na samo dno. Dwoje z nich Roxy i Addison zakładają się o to, kto szybciej wykończy swoją ofiarę. A ich celem stają się właśnie Issac i Ivy. Komu z nich uda się wygrać? Co są wstanie zrobić, aby osiągnąć cel?

Książka porusza naprawdę trudne i niekomfortowe tematy. Uważam jednak, że jest to istotna pozycja, którą powinniśmy znać, biorąc pod uwagę, jak wyglądają dzisiejsze realia. Książka pokazuje, jak wygląda wpadanie w uzależnienie i jak ciężko jest zauważyć, że coś się dzieje nawet u bliskich dla nas osób. Zakończenie tej książki wzbudziło we mnie wiele emocji, ale sprawiło również, że ta lektura podobała mi się jeszcze bardziej. 
 
 
Julia S.
 
 
 
 
 
 
 
Książka wydana przez Wydawnictwo YA!

Komentarze