Niespokojny duch - Daphne du Maurier - recenzja


 

A może by tym razem sięgnąć po mieszankę romansu, historii i przygody? Jeśli tego oczekujesz od książki, sięgnij po koc, ciepłą herbatę i zanurz się w historię rodziny Coombe w powieści Daphne du Maurier Niespokojny duch".

Jest to debiutancki utwór autorki, co zdecydowanie potrafi zadziwić niejedną osobę. Sposób, w jaki toczy się historia, jest wręcz hipnotyzujący, a autorka nie daje ani chwili na spuszczenie oczu z tekstu. Opisane losy czterech pokoleń rodziny mają w sobie coś wciągającego i niepowtarzalnego.

Za to główna postać, Janet, jest wykreowana inaczej niż większość bohaterek w książkach, które wychodzą ostatnio (w końcu – Daphne du Maurier tworzyła dość dawno temu), dzięki czemu okazuje się oryginalna. Oczywiście, nie mówię, że jest to jakaś moja faworytka. Pragnie ona wolności, której jej tak brakuje, od kiedy wyszła za mąż, lecz coś ją powstrzymuje przed nierozważnym krokiem. Natomiast kiedy Janet tak sobie marzy o idealnym życiu, rodzina się powiększa, a narracja przechodzi z jednej osoby na drugą. Dzięki temu książka nie traci świeżości.

Bez zbędnego owijania w bawełnę - zdecydowanie polecam zakup tej książki, gwarantuję, że niczego nie pożałujecie i pochłoniecie ją!


Nadia P.
 
 
 
 
 
 
Książka wydana przez
 


Komentarze