Im mroczniej, tym lepiej - Stephen King - recenzja

 


„Im mroczniej, tym lepiej” to zbiór 12 opowiadań mistrza horroru, Stephena Kinga, który ponownie dowodzi swojego nieprzeciętnego talentu do opowiadania historii pełnych grozy i napięcia. W tej książce znajdziemy różnorodne opowieści, od chłopca zafascynowanego śmiercią, przez człowieka, którego koszmar staje się rzeczywistością, po spotkania z Obcymi.

Autor doskonale balansuje pomiędzy wywoływaniem obrzydzenia i strachu a wzruszeniem i refleksją. Jego umiejętność pisania o ludzkich słabościach i codziennym życiu, które nagle przekształca się w coś przerażającego, sprawia, że czytelnik czuje się zarówno zaintrygowany, jak i niepewny. Krótkie formy opowiadań są świetnym rozwiązaniem dla zabieganych osób, które nie mają czasu na czytanie obszernych powieści, a jednocześnie pragną doświadczyć intensywnych emocji, jakie potrafi wywołać King.

„Im mroczniej, tym lepiej” to doskonała lektura dla fanów horroru i dla tych, którzy cenią sobie świetnie napisane, krótkie historie pełne napięcia i mroku. Stephen King ponownie udowadnia, że jest mistrzem w swojej dziedzinie, dostarczając czytelnikom niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

MJ

 

 

 

 

Książka wydana przez


 

Komentarze