Wywiad - M.M. Perr - recenzja

Lubisz kryminały? Sprawia ci przyjemność czytanie książek z ciekawą treścią i dreszczykiem emocji? Jeśli tak, to strzał w „dziesiątkę”! Jeśli ciekawią Cię takie rzeczy, to kryminał „Wywiad” autorstwa M.M Perr na pewno ci się spodoba!

Rozpoczyna się ona wyprawą podkomisarza Roberta Lwa na miejsce tragedii - do lasu. Pewien mężczyzna zgłosił bowiem, że znalazł ciało kobiety. Jak okazało się, szukał on tego ciała, gdyż wcześniej o jego położeniu poinformował go syn. Człowiek przysięgał, że nie zna kobiety, a syn włóczył się po lesie z kolegami. Czy to nie podejrzane, że młody chłopak nie zadzwonił po służby? Gdybym była na jego miejscu zrobiłabym to od razu! Może się wystraszył, a może miał coś do ukrycia?

Po odkryciu danych denatki okazuje się, że była to kobieta sukcesu, bardzo znany człowiek - redaktor Laura Jabłońska. Czy jej sława doprowadziła do morderstwa? Komu zależało na śmierci kobiety? Razem z policją pobawmy się w detektywów.
Podejrzenia zaczęły padać na partnerkę dziennikarki, jednak okazał się to fałszywy trop. Policja trafiła na trop. Super! Ale czy na pewno tak super?

Okazuje się, że zabójstwo Laury jest powiązane ze śmiercią prominentnego przedsiębiorcy z Poznania. Ale dlaczego? Pierwsze, co przyszło mi na myśl, to kwestia pieniądza. Zarówno Redaktor, jak i przedsiębiorca muszą zarabiać, jednak czy mój trop jest dobry?

W dalszej lekturze dowiadujemy się, że nie tylko oni byli ofiarami, było ich dużo więcej, a ktoś opublikował w Internecie ich zdjęcia z podpisem „Wszyscy są winni”. Ale czemu winni? Zabili kogoś? Może mieli wrogów? Czy powodem może być sprzeczka z mordercą? Śledztwa ciąg dalszy!

Poszlak zaczyna być coraz więcej! Czy uda się ułożyć puzzle i odkryć motywy zabójcy i kto w ogóle nim jest? Czytając tę książkę, mogłam poczuć się jak prawdziwy detektyw!

Powieść wciąga do tego stopnia, że poczujesz się jak osoba rozwiązująca zagadkę! Jeśli ją przeczytasz, gwarantuję, że poczujesz się tak samo! Jeśli interesują Cię takie rzeczy - biegnij po tę książkę tak szybko, jak na testach sprawnościowych na WF-ie! :)

S.P.


Książka wydana przezKomentarze