The Paper Dolls - Natalia Grzegrzólka - recenzja

„The Paper Dolls”
to tajemnicza i dość mroczna młodzieżówka opowiadająca historię Charmaine. Nastolatki, która ma ciężką sytuację rodzinną i zostaje wysyłana przez swoich rodziców do szkoły z internatem Mulberry Heights. Na początku szkoła wydaje się restrykcyjna i po prostu nudna, ale im więcej czasu w niej spędza, tym więcej mrocznych sekretów wychodzi na jaw. To, że szkoła znajduje się w samym środku lasu, wydaje się najmniej niepokojącym faktem.

Charmaine od początku jest zainteresowana pewnym chłopakiem, który cieszy się największą popularnością, ale zarazem wszyscy omijają go szerokim łukiem. Chłopak budzi jej ciekawość, ale także ją przeraża. Ta kombinacja może okazać się bardzo ryzykowna dla niej. Dziewczyna chce się dowiedzieć, czy to, co o nim mówią jest prawdą. Okazuje się, że chłopak również chce ją poznać bliżej, a to, co ich łączy może zranić obu równie mocno.

Książka wciąga czytelnika od pierwszej strony. Jest tutaj tyle tajemnic i mrocznych sekretów, że nie da się odłożyć książki, zanim nie pozna się ich wszystkich. Bohaterowie oraz ich historie również nie są takie jasne, co sprawia, że przerwanie czytania jest praktycznie niemożliwe.

Coś bardzo istotnego oraz coś, co zawsze doceniam w książkach to ostrzeżenia, które znajdują się także w tej pozycji. Informują one o wszystkich ciężkich tematach, które są poruszone w książce, a na które nie wszyscy czytelnicy mogą być gotowi. Warto do nich zajrzeć przed rozpoczęciem czytania i przemyśleć czy na pewno damy sobie z nimi radę.

Sama nie mogłam oderwać się od tej lektury. Urzekła mnie ona swoim klimatem i tajemniczością. Z niecierpliwością czekam na drugą część. 
 
 
Julia S.
 
 
 
 
 
Książka wydana przez Wydawnictwo
 


 

Komentarze