Przyjaciółka - B.A. Paris - recenzjaB.A. Paris jest brytyjską pisarką, autorką bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Przez wiele lat mieszkała we Francji, po wielkim sukcesie jej książek poświęciła się pisarstwu i wraz z mężem wróciła do Anglii. Jej pierwsza powieść „Za zamkniętymi drzwiami” została uznana za najlepszy debiut 2016 roku. Teraz, autorka powraca do nas z trzymającym przez całą książkę w napięciu, thrillerze pt. „Przyjaciółka”.

Gdy Laure dowiaduje się o zdradzie męża, postanawia pojechać do swoich przyjaciół, Gabriela i Irys. Gabriel jest załamany psychicznie od czasu, gdy był z Charliem-chłopakiem z sąsiedztwa podczas jego ostatnich chwil życia. Przyjaciele Pierra-męża Laure są nim bardzo zaniepokojeni, Pierre nie odzywa się do nich. Jest tylko jedna osoba, która wie, co się stało naprawdę.

Na samym początku, trudno mi było wczuć się w akcję powieści, jednak im dłużej czytałam, tym bardziej chciałam poznać zakończenie. W każdym rozdziale jako czytelnicy poznajemy wskazówki oraz nowe sekrety, dzięki którym, historia zaczyna składać się w jedną płynną całość. Epilog sprawił, że spojrzałam na całą historię z całkiem innej perspektywy. Akcja rozegrała się bardzo przemyślanie. Polecam sięgnąć po tę książkę, ponieważ zawiera ona wiele zwrotów akcji, które jestem pewna, że przypadną do gustu wielu czytelnikom.


A.G.


Książka wydana przezKomentarze