Córka z Grecji - Soraya Lane - recenzja
Soraya Lane to autorka bestselerowych powieści historycznych dla kobiet, ma na swoim autorskim koncie wiele pozycji, które chwyciły za serce ponad 700 000 czytelników. „Córka z Grecji” jest trzecią częścią serii Utracone Córki. Zapierające dech w piersiach widoki na malowniczej greckiej wyspie, historia, która kryje w sobie tajemnicę i towarzysząca wydarzeniom muzyka wprowadzają niesamowitą atmosferę.

Książka, tak jak pierwsza i druga część serii, przedstawia historię na dwóch płaszczyznach czasowych. Teraźniejszość reprezentuje Ella - młoda, ambitna i przedsiębiorcza właścicielka galerii sztuki w Londynie. Bohaterka prowadzi spokojne życie, ale nie jest szczęśliwa, porzuciła swoją pasję, straciła brata, nie odnajduje wsparcia w rodzicach. Wezwanie do kancelarii prawnej i sekretne pudełko wyrywają dziewczynę z prozy życia codziennego, Ella pierwszy raz od wielu lat wzięła urlop i wyruszyła w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania. Zaintrygowana rodzinną tajemnicą opuszcza Londyn i udaje się na malowniczą Grecką wyspę Skopelos, gdzie na podstawie dwóch wskazówek próbuje poznać prawdę. Prawda w tej części jest zaskakująca, tajemnica ukryta w rodzinie jest inna niż te z dwóch pierwszych historii. Okazuje się, że ten wyjazd jest największą przygodą życia kobiety.

Czasy przeszłe poznajemy z Aleksandrą, której życie było skomplikowane i wymagało wielkiej odwagi. Już jako mała dziewczynka musiała szybko dorosnąć. Utrata ukochanej osoby, brak wsparcia w ojcu, poczucie odrzucenia i strach o nadchodzącą przyszłość ukształtowały charakter bohaterki. Podejmowała skomplikowane decyzje, a jedyne czego pragnęła od życia to kochać i być kochaną. Gdy zaczynała czuć się wolna, stawała przed wyborami, których konsekwencje wielokrotnie odbijały się negatywnie na dziewczynie.

Historia jest napisana w piękny sposób, fabuła intryguje. Zagadka towarzysząca opowieści sprawia, że lekturę czyta się jednym tchem. Książka przenosi czytelnika w inny świat, dostarcza wielu emocji, wiele zwrotów akcji ożywia i zaskakuje czytelnika.

„Córka z Grecji” to piękna powieść o poszukiwaniu siebie, tęsknocie za ukochanymi osobami, porzuconych pasjach i marzeniach czekających na realizację.

Co łączy Aleksandrę i Ellę? Do kogo było zaadresowane tajemnicze pudełko? Jaką rolę w życiu człowieka odgrywa przeznaczenie? Czy istnieje prawdziwa miłość? Skąd wiadomo, komu warto dać drugą szansę? Czy inne osoby mogą podejmować decyzje dotyczące Twojego życia?

Historia o miłości, drugich szansach i tęsknocie napisana w piękny i niepowtarzalny sposób.


P.R.


Książka wydana przezKomentarze