Rozgrywka królowej - Elizabeth Fremantle - recenzja


 

Elizabeth Fremantle jest angielską pisarką, która swoją karierę zawodową zaczęła od dziennikarstwa. W tej chwili ma na swoim koncie siedem książek. W swoich powieściach historycznych przywraca pamięć o niewidzialnych kobietach z brytyjskiej monarchii. W 2023 roku nakręcono dobrze przyjęty przez krytyków, film na podstawie jej pierwszej książki. Wydawnictwo Albatros właśnie wznowiło, w pięknej przyciągającej wzrok szacie graficznej, książkę „Rozgrywka królowej” rozpoczynającą trylogię o dynastii Tudorów.

Książka ta to fascynująca podróż przez intrygi, ambicje i niebezpieczeństwa dworu Tudorów w czasach Henryka VIII. Książka skupia się na postaci Katarzyny Parr, kolejnej żony króla, która musi znaleźć równowagę między lojalnością a własnymi przekonaniami w epoce niebezpiecznych zmian politycznych i religijnych. Fremantle mistrzowsko odtwarza atmosferę królewskiego dworu, wplatając fakty historyczne we wciągającą fabułę, która pochłania czytelnika od pierwszej strony. Poprzez ciekawe postaci oraz wątki emocjonalne, autorka ukazuje złożoność życia na dworze królewskim.

„Rozgrywka królowej” to nie tylko wciągająca opowieść o życiu Katarzyny Parr, ale także podróż w czasie do barwnego i niebezpiecznego świata angielskiego renesansu. Pozycja obowiązkowa dla miłośników historii Tudorów i fanów literatury historycznej. Polecam i z chęcią sięgnę po kolejne tomy.
K.K.

Książka wydana przezKomentarze