Wybrzeże szpiegów. Klub Martini. Tom1 - Tess Gerritsen - recenzja

 Tess Gerritsen jest amerykańską pisarką, która pracuje również jako lekarz internista. Jej kariera pisarska nabrała rozpędu, kiedy ukazał się jej pierwszy thriller medyczny pt.  Dawca”. Na podstawie jej książek powstało kilka filmów oraz serial  Partnerki” z kobiecym duetem śledczym – Jane Rizzoli i Maurą Isles. Autorka rozpoczyna nową serię z Maggie Bird, byłą agentką CIA, w roli głównej.

Purity. Mała miejscowość w stanie Maine, która wydaje się idealna, aby ukryć się przed przeszłością. Maggie Bird, była agentka CIA, była tego pewna. Skupiła się na hodowaniu kurczaków i spotkaniach literackich razem z dawnymi przyjaciółmi. Lecz jej życie obraca się o 180 stopni, kiedy dostaje wiadomość że pod jej domem znaleziono ciało kobiety. I to kobiety, z którą rozmawiała jeszcze wczoraj. Co zrobi Maggie? Zdradzi policji swoją szaloną przeszłość, czy weźmie sprawy w swoje ręce i razem z przyjaciółmi z agencji wykorzystają swoje dawne umiejętności, aby rozwiązać tę zagadkę samemu? Aby się tego dowiedzieć przeczytajcie nową książkę Tess Gerritsen  „Wybrzeże szpiegów”.

Powieść tę bardzo szybko się czyta, jest „wciągająca”. Napisana z punktu widzenia dwóch kobiet – Maggie Bird i Jo Thibodeau – jeszcze bardziej wdraża nas w całą zagadkę. Kolejna rzeczą, którą mnie zaintrygowała jest to, że główni bohaterowie są już na emeryturze, czyli są ludźmi w latach starości, o siwych włosach lub ich kompletnym braku, którzy lata świetności mają za sobą. Jest to dość niespotykany wybór wieku głównych postaci, co czyni tę książkę „wyjątkową”. Chętnie sięgnę po następne części tej serii, bo jak zwykle, przy Tess Gerritsen, się nie zawiodłam, a także chciałabym poznać dalsze losy „starszych” bohaterów, bo naprawdę ich polubiłam :)

Ciepły kocyk, herbatka, „Wybrzeże szpiegów” i idealny wieczór gwarantowany.N.K.
Książka wydana przezKomentarze