Witajcie w księgarni Hyunm-Dong - Hwang Bo-Reum - recenzja
Hwang Bo-Reum to koreańska autorka esejów, a „Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” to jej debiutancka powieść.

Główna bohaterka Yeong-ju zmęczona swoim dotychczasowym życiem postanawia rzucić wszystko i spełnić swoje marzenie o założeniu kameralnej księgarni. Początkowo przygnębienie i strach, który odczuwa kobieta, skutecznie odstrasza klientów, ale kiedy w księgarni zaczyna pracować małomówny i równie zagubiony barista, atmosfera panująca tam ulega zmianie. Właścicielka dzieli się swoimi przemyśleniami na temat książek na portalach społecznościowych, co znacznie zwiększa liczbę osób odwiedzających księgarnię, organizuje także różnego rodzaju wydarzenia, takie jak spotkania z autorami czy spotkania klubu czytelniczego. Zaczyna pojawiać się coraz więcej stałych klientów, którzy stają się bliskimi znajomymi Yeong-ju. Miejsce staje się bezpieczną przestrzenią dla wszystkich zagubionych dusz, które podobnie jak pracownicy sklepu myślą o zmianie swojego dotychczasowego życia. W trakcie lektury poznajemy bohaterów z zupełnie różnych środowisk i ich historię. Dowiadujemy się co przeszli i do czego dążą.
Jeżeli potrzebujecie książki, która was otuli i uświadomi wam, że czasami chwila zatrzymania, spokoju i skupienie się na sobie jest bardzo potrzebna, to ta pozycja jest jak najbardziej dla was.

Mnie w tej książce urzekł niezwykły klimat i powolne tempo, które sprawia, że jesteśmy w stanie zagłębić się w historię.

Jeżeli kochacie książki, to do sięgnięcia po tę lekturę najlepiej przekona was cytat:

„Książki akceptowały Yeong-ju, a jakby tego było mało, otulały ją swym ciepłem i rozumiały, jakby w ogóle nie liczyło się dla ich to, jaką jest osobą”.

Julia S.
Książka wydana przez 

Komentarze