Córka kości - Andrea Stewart - recenzja
„Córka kości" to debiutancka powieść autorstwa Andrei Stewart, która wprowadza czytelników w mroczny świat orientalnego Cesarstwa. Pisarka błyskotliwie konstruuje narrację, opowiadając historię z perspektywy czterech różnych bohaterów, co nadaje powieści głębi i złożoności.

W Cesarstwie, władca musi tworzyć magiczne konstrukty, aby bronić swoich ludzi przed magicznym wrogiem. Jednakże, ta obrona ma koszt - kawałek kości pobierany z czaszki każdego mieszkańca w ich młodości. To drastyczne wymaganie prowadzi do śmierci niektórych podczas procesu, a innych do powolnej zagłady, gdy konstrukty wyczerpują ich życie.

W centrum historii znajduje się młoda córka Cesarza, która musi konkurować z przybranym bratem o uznanie ojca i władzę nad Imperium. Akcja rozwija się stopniowo, budując napięcie i zagadkę, aby później wzbogacić się o szybsze tempo, co przyciąga czytelnika jeszcze bardziej.

Andrea Stewart mistrzowsko ukazuje moralne dylematy, wewnętrzne konflikty oraz zawiłości polityczne, tworząc świat pełen tajemnic i niebezpieczeństw. „Córka kości" to dobrze zapowiadający się tom pierwszy cyklu "Tonące cesarstwo".

M.J.Książka wydana przezKomentarze