Wybranki - Grange Jean-Christophe - recenzja
Grange Jean-Christophe – „Wybranki” to powieść, w której ktoś morduje wielkie damy III Rzeszy.

Seryjny morderca napada i bestialsko zabija najpiękniejsze kobiety zamieszkujące Berlin, żony wysoko postawionych nazistów.

Sprawę, po cichu, ma rozwiązać Franz Beewen – oddany Gestapo. Jednak w celu złapania potwora łączy siły z psychoanalitykiem Simonem Krausem i psychiatrą Monną von Hassel. Trójkę samozwańczych detektywów dzieli wszystko, poglądy, teorie, postawy życiowe, doświadczenie. Czy będą umieli dogadać się dla dobra sprawy? Czy uda im się uratować kolejne kobiety? Czy złapią podejrzanego i czy to on jest seryjnym mordercą? I czy uda im się przeżyć w Berlinie, który osnuła mgła II wojny światowej?

Tu trzeba uważać z kim i o czym się rozmawia. Tu każdy każdego okłamuje i śledzi. Tu musisz się zastanowić czy możesz komuś zaufać…

„Wybranki", to powieść, która przybliża historię lat trzydziestych poprzedniego wieku i nazistowskich Niemiec, i jest to jeden z mocniejszych elementów książki. To książka, która przeraża i fascynuje jednocześnie, gdzie finał zagadkowych zbrodni nami wstrząśnie. Jest wciągająca, imponująca i niesamowita, niebanalna wręcz z mroczną fabułą i wieloma momentami zaskoczenia.

Zdecydowanie POLECAM!!!
M.B.Książka wydana przezKomentarze

Prześlij komentarz