Pomyśl chwilę, zmień wiele - Richard Wiseman - recenzja
Richard Wiseman posiada jedyne w Wielkiej Brytanii profesorstwo w zakresie publicznego zrozumienia psychologii na Uniwersytecie w Hertfordshire i opublikował ponad 100 artykułów akademickich badających psychologię magii i iluzji, oszustwa, szczęścia i samorozwoju. Napisał kilka popularnych książek psychologicznych (w tym 
Pomyśl chwilę, zmień wiele"The Luck Factor" ), które zostały opublikowane na całym świecie, a także regularnie prowadzi rozmowy z wieloma organizacjami.

Książka pt. 
Pomyśl chwilę, zmień wiele", która ostatnio trafiła w moje ręce, okazała się wartościową pozycją zawierającą z pozoru proste rady, jednak takie, nad którymi nie zastanawiamy się na co dzień. Dzieło to zostało zainspirowane lunchem autora z jego przyjaciółką - Sophie, gdy zadała mu pytanie:
Czy istnieją jakieś naukowo potwierdzone metody, które pomogą ludziom poprawić swoje życie w czasie krótszym niż jedna minuta?

Dzięki przeczytaniu tego utworu może poprawić się nasze życie. 59 sekund na pewno nie wystarczy, by zmienić nasze przyzwyczajenia, ale może to odpowiednia ilość czasu, aby dowiedzieć się czegoś nowego o sobie. Książka może nakierować na lepsze postępowanie i świadome decyzje. W utworze pojawił się wątek: „Jak nigdy nie żałować podjętej decyzji”. Ta myśl pokazała mi, że zawsze należy rozważyć argumenty za i przeciw w kontekście danej sytuacji.

W książce pojawiła się również metoda: „Najpierw nie, potem tak”, o której chciałam wspomnieć, ponieważ jest bliska mi. Uważam, że ta metoda bardzo oddziałuje na psychikę i doskonale sprawdza się w relacji z drugą osobą.

Uwielbiam książki, które czegoś uczą i pokazują praktyczne sposoby na różne życiowe tematy. Ta książka okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ ma w sobie to wszystko - autor interpretuje badania ukazujące nasze codzienne wybory i sposoby działania oraz przywołuje słowa wskazujące, gdzie i kiedy zostały wykonane określone czynności.

Polecam z całego serca tę książkę, czytałam ją z przyjemnością. Na pewno kilka z metod wykorzystam w najbliższych dniach, które pomogą mi poprawić stosunek do życia i zmienią moje postrzeganie otoczenia

Suzanne


Książka wydana przez WydawnictwoKomentarze