Davenportowie - Krystal Marquis - recenzja

 
Krystal Marquis spędza większość czasu w bibliotekach i w antykwariatach. Studiowała biologię w Boston College i University of Connecticut, a obecnie pracuje jako menedżer do spraw środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa w największej księgarni na świecie. Lubi wędrować po okolicy i podziwiać malownicze widoki, a w wolnych chwilach powiększa swoją kolekcję butów oraz obmyśla sposoby na stworzenie własnego Parku Jurajskiego.

Książka pt. „Davenportowie", która ostatnio trafiła w moje ręce, okazała się wyjątkowo czarującą pozycją. Porusza ważne tematy społeczne, takie jak: segregacja rasowa, walka o prawa kobiet, nietolerancja. Autorka zabiera nas do 1910 roku, gdzie możemy zobaczyć jak wyglądało życie czarnoskórych ludzi, a w szczególności kobiet. Ten oszałamiająco napisany romans historyczny opowiada o grupie młodych ludzi zmagających się z rasizmem, oczekiwaniami rodzinnymi, stereotypami płci. Olivia, Helen, Amy-Rose oraz Ruby to młode, pełne pasji kobiety mające odwagę pokierować własnym losem. Bohaterki
Davenportów" są dziełem wyobraźni, ale ich marzenia, lęki i ambicje okazują się jak najbardziej prawdziwe. Kobiety próbują pogodzić oczekiwania rodziny i otoczenia z miłością i szczęściem znajdowanymi w najbardziej niespodziewanych i nie zawsze akceptowanych społecznie miejscach. Dziewczyny te, choć mogą czuć się odrzucane, pragną być kochane i tolerowane.

Książka idealnie sprawdzi się dla osób dążących do realizacji wyznaczonych celów oraz dla tych, którzy są zdeterminowani, aby odnieść sukcesy. Autorka skłania czytelnika do refleksji nad wolnością i równością. Utwór czyta się bardzo szybko dzięki krótkim rozdziałom. Jest to lektura napisana prostym językiem, dlatego odbiera się ją z przyjemnością.

Polecam z całego serca tę książkę, gdyż wzbudziła we mnie wiele pozytywnych emocji. Z zaciekawieniem śledziłam losy bohaterek oraz drogę ku spełnieniu ich marzeń. Myślę, że fani romansów historycznych będą zafascynowani tym utworem. Ja już nie mogę doczekać się kolejnych tomów .
Suzanne

 

 

 

 

Książka wydana przez


 

Komentarze