Wyrok - Christina Dalcher - recenzja
Christina Dalcher„Wyrok” to fascynujący thriller, który porusza sprawę kary śmierci.

Nowe prawo powstało w celu wyeliminowania kary śmierci. Jeśli więzień skazany na karę śmierci okaże się niewinny - stracony zostanie prokurator, który się jej domagał. Justine Boucher wydała tylko jeden taki wyrok, ale co jeśli popełniła błąd? Co, jeśli się myliła, a stracony więzień był niewinny? Gdy Emily, żona skazanego Jake’a przekazuje Pani prokurator informację, że coś znalazła… nad głową Justine zawisa groźba egzekucji bez prawa do procesu.

W „Wyroku” poznajemy prokurator Justine Boucher oraz historię skazanego Jake’a i jego motywy. Czytamy o brutalnych morderstwach, o cierpieniu rodziców zabitych dzieci, o bezczelności morderców i musimy podjąć decyzję, po której stronie się opowiadamy. Czy jesteśmy za karą śmierci, czy wolimy, aby skazany odbywał wyrok w więzieniu do końca swoich dni? A co jeśli skazując kogoś na karę śmierci sami musielibyśmy postawić na szali własne życie? Czy wtedy również byśmy się nie wahali?

„Wyrok” Christiny Dalcher
to mocny i dość ciekawy kryminał, który zmusza nas do zastanowienia, co byśmy zrobili, jaką podjęlibyśmy decyzję. Zatem jest to książka, która pobudza i zostaje w naszej głowie. Polecam!


M.B.
Książka wydana przez


Komentarze