Stars Among Us - Agnieszka Karecka - recenzja„Stars Among Us” to książka o siedemnastoletniej Hayley, która po śmierci rodziców zamieszkała razem z babcią. Hayley jest dobrą uczennicą z wysoką średnią, ma przyjaciół, którym może ufać, a do tego jej największym marzeniem jest zostać lekarką. Wielkie plany dziewczyny mogą ulec diametralnej zmianie, gdy jej babcia trafia do szpitala i nie będzie mogła dłużej się nią opiekować. Jedyną możliwością nastolatki jest przeprowadzka do cioci Gianny, za którą nie przepada. Bohaterka musi wyjechać do Nowego Jorku i pożegnać z przyjaciółmi. Okazuje się jednak, że nie będzie chodzić do normalnej szkoły a do elitarnego liceum dla artystów i osób uzdolnionych muzycznie, o której marzy większość nastolatków. Z kolei Hayley nie jest ani trochę zadowolona, bo muzyka nie zajmuje w jej życiu ważnego miejsca. W zasadzie ta szkoła jest dla niej utrapieniem, a nie spełnieniem marzeń, ponieważ musi łączyć naukę do egzaminów końcowych z obowiązkowymi zajęciami muzycznymi i tanecznymi, co robi się coraz trudniejsze. Dziewczyna musi dawać z siebie wszystko, gdyż, jeżeli nie zda egzaminów z przedmiotów artystycznych, zostanie wydalona ze szkoły i trafi do rodziny zastępczej.


Książka pokazuje świat nastolatków poświęcających całe swoje życie, aby uzyskać sławę i spełnić swoje marzenia o karierze muzycznej. Hayley zostaje wrzucona w ten świat, chociaż nigdy o tym nie marzyła, ale po tylu godzinach treningów być może zmieni swoje zdanie…

To powieść o odnajdywaniu siebie, gonieniu za marzeniami, ale także o miłości, która nadchodzi w najbardziej niespodziewanych momentach. Czyta się ją bardzo szybko, jest napisana prostym językiem, który może momentami wydawać infantylny. Mimo to uważam, że ta pozycja jest warta uwagi szczególnie dla osób interesujących się muzyką.Julia S.

Książka wydana przezKomentarze