Nikogo nie ma w domu - Mikołaj Pasiński - recenzja
„Nikogo nie ma w domu” to kolejna książka z serii ART Wydawnictwa HarperCollins. Seria ta wyróżnia się starannym wydaniem, a piękne ilustracje mają na celu wzbudzać ciekawość i kształtować poczucie estetyki u młodego czytelnika.

Duet Mikołaj Pasiński autor tekstu i Gosia Herba ilustratorka mają na swoim koncie wspólne książki i to nagradzane jak „Balonowa 5” oraz „Van Dog”. W „Nikogo nie ma w domu” dzieci poznają historie pary przyjaciół.

Kotka Leo i motyl Kimbo koniecznie chcą się spotkać, przecież Kimbo ma urodziny! Niestety mieszkają daleko od siebie i właśnie dziś ciągle napotykają przeszkody w dotarciu do siebie. Czy Leo uda dotrzeć się do przyjaciela z urodzinowym prezentem? I co to będzie?

Książka przyciąga wzrok ciekawą okładką i ilustracjami, na każdej stronie dużo się dzieje. Oprócz krótkich tekstów, mamy ukryte wyszukiwanki. Myślę, że pozycja ta zainteresuje maluchy i trochę starsze dzieci, które będą mogły podjąć próbę samodzielnego czytania krótkich tekstów.M.J.Książka wydana przez

 Komentarze