Italia. Opowieści o zachwycie - Gabriella Contestabile - recenzja

Gabriella Contestabile
to pisarka, pedagog i właścicielka Su Misura Journeys, butikowej agencji turystycznej specjalizującej się w podróżach do Włoch i zapoznawania turystów z lokalnym rzemiosłem. Urodziła się we Włoszech, ale w 1959 r. wraz z rodzicami wyemigrowała do Kanady. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Jest miłośniczką włoskiej sztuki i rzemiosła, zwolenniczką wielokulturowości, propagatorką wzmacniania dziewczyn i kobiet poprzez edukację. 

Italia. Opowieści o zachwycie" to pełne zapachów, smaków i sztuki historie, które zabierają nas do najpiękniejszych włoskich zakątków i intymnych zakamarków ludzkiej wrażliwości. Podróż z niezwykłymi kobietami, przez Wenecje, Florencje, Rzym czy Cinque Terre. Każda historia jest inna, ale każda jest wartościowa.

Claudia przyjeżdża do Włoch z małą córką, Chiarą. Dziewczynka ma poznać Europę i swojego ojca. Lindsey odwiedza Cinque Terre wiele lat po śmierci przyjaciela. Roberto zmarł na AIDS. Był gejem i jej największą miłością. Lila wyjeżdża w podróż wraz z dorosłymi córkami. Jedna z nich, Eva, zmaga się z traumatyczną przeszłością. Jej sekretu nie zna ani matka, ani żadna z sióstr.

Malownicza i emocjonalna dawka kobiecych przeżyć z najpiękniejszym tłem, jaki stanowią Włochy. Sprawy, które mogą dotyczyć każdego z nas, problemy, z którymi wszyscy spotykamy się na co dzień, ale opowiedziane w sposób uduchowiony. Wielu uważa, że nie da się ze spraw codziennych stworzyć czegoś fascynującego, ale udało się to Gabrielli Contestabile. Zaprasza nas do podróży po Italii szlakami ludzkich trosk, która przeplata się tym, co dla tego państwa najbardziej charakterystyczne – smaczne jedzenie, niesamowita architektura i romantyczna aura. Książka idealna na jesienne wieczory pozwala zagłębić się w inną rzeczywistość. Poczuć ciepło włoskiego słońca, gdy za oknem szaro i ponuro. 

Serdecznie polecam tę lekturę wszystkim kobietom, które czują bardziej i przeżywają mocniej. Jestem przekonana, że wycieczka po zakamarkach ludzkiej duszy, która odkrywa siebie we włoskich miastach, przypadnie do gustu wszystkim ciekawym świata osobom.


A.L.


Książka wydana przezKomentarze