Basia. Wielka księga psów i kotów oraz innych zwierzaków domowych- Zofia Stanecka, Marianna Oklejak - recenzjaZofia Stanecka to polska pisarka, autorka świetnych książek dla dzieci. Wielka znawczyni Narnii, pasjonatka Tolkiena, miłośniczka kina bollywoodzkiego. Jej proza to współczesna, bardzo dobra polszczyzna przesiąknięta humorem i mądrością. Marianna Oklejak jest ilustratorką, graficzką i autorką książek dla dzieci. Razem stworzyły cykl książek o pięcioletniej Basi określanej jako „bohaterka wszystkich przedszkolaków".

Basia najbardziej na świecie kocha psy, ale jej domowym zwierzęciem jest żółw Kajetan. Anielka ma kudłatego Paszczaka, a przyjacielem Titiego jest kotek Totek. Z kolei w domu Marcela mieszkają psy, koty, chomik i gadający papug Eugeniusz.

W tej książeczce przeczytacie o niesamowitych przygodach zwierzęcych przyjaciół Basi, jej rodziny i kolegów. Dowiecie się z niej też, jakie są zwyczaje różnych zwierzaków domowych, co jedzą, jak lubią się bawić i jak sprawić, żeby były z nami szczęśliwe.

Książeczka jest fantastyczną opcją dla ciekawskich dzieci, które tak jak bohaterka kochają zwierzęta. Wiele pięknych ilustracji i edukujących ciekawostek sprawią, że żaden przedszkolak nie będzie chciał przerywać czytania. Dzięki „Basi” dowiadujemy się nie tylko o jej zwierzakach, ale również o faktycznych przyzwyczajeniach czy historii psów i kotów. Wyobraźnię pobudzają grafiki, na każdej stronie ciekawe i często zabawne. Żadne dziecko nie będzie się nudzić, słuchając o życiu naszych przyjacielskich czworonogów.

Uważam, że rodzice dzieci w wieku przedszkolnym powinni śmiało sięgać po książeczki z serii o Basi. Zapewnią one dzieciom przyjemną rozrywkę, a także dawkę niecodziennej wiedzy.
A.L.Książka wydana przez
Komentarze