Złodziejski gambit - Kayvion Lewis - recenzja
„Złodziejski gambit” to ekscytujący thriller angażujący czytelnika już od pierwszych stron. Pełno tutaj intryg, zwrotów akcji oraz zagadek. Czytając tę książkę możemy odczuwać dreszczyk emocji wywołany przez ciągle rozwijającą się fabułę.

Poznajemy główną bohaterkę - Ross, która pewnego dnia podczas jednego ze zleceń postanawia uciec z dala od matki, aby oderwać się od ciągłych kradzieży, jednak niespodziewanie jej matka zostaje porwana. Dziewczyna robi wszystko, aby ją odzyskać, jednak na marne. Dostaje wtedy propozycję udziału w tajemniczym gambicie, w którym do wygrania jest jedno życzenie. Zadania w turnieju są nie lada wyzwaniem dla uczestników, gdyż muszą poświęcić wiele znajomości, a nawet czyjeś życie, by wygrać.

Czy polecam? Tak! W moim odczuciu książkę czyta się płynnie i lekko. Historia jest w pewnym sensie łamigłówką, przez co musimy z większą uwagą skupić się czytając. Thriller zapewnia wiele emocji i akcji, które moim zdaniem każdy powinien przeżyć! Myślę, że ta lektura spodoba się miłośnikom „Igrzysk śmierci” oraz „The inheritance games”. Książka przeznaczona zarówno dla młodych, jak i starszych czytelników.

A.W.


Książka wydana przezKomentarze