Twoja witalność na co dzień. Jak znaleźć siłę w stresie i szczęście w smutku - Samantha Boardman - recenzja

 


Autorką lektury pt. „Twoja witalność na co dzień" jest doktor Samantha Boardman, nowojorska psychoterapeutka pracująca w nurcie psychologii pozytywnej, absolwentka Harvardu i Uniwersytetu Cornella. Zdarza się także że publikuje w czasopismach medycznych, a także w „Psychology Today”, „The Wall Street Journal” i „Thrive Global”.

Jak już wcześniej wspomniałam, pisarka specjalizuje się w psychologii pozytywnej, dlatego też jej książka jest o dążeniu w samorozwoju i pogłębiania więzi z samym sobą. Wielokrotnie można natrafić na rady odnoszące się do umiejętności reagowania na otaczającą nas rzeczywistość. Jak powszechnie wiadomo, różne sytuacje wymagają od nas różnych reakcji. Samantha poprzez proste, codzienne przykłady tłumaczy czytelnikowi jak działa ludzki organizm i mechanizm zachowań. Dzięki temu można szybko zrozumieć, jak mało znaczące rzeczy wpływają na nasze życie, oraz co jest ich konsekwencją. W czwartej części można poczytać nie tylko o rozwoju duchowym i emocjonalnym, lecz także zdrowotnym.

Autorka wraz z upływem czasu stara się budować w odbiorcy odporność na możliwe niedogodności. Dlatego też całość kończy piąta część zwana: „Poza sobą”, w której to motywuje do działania pomimo porażek, nawiązywania nowych znajomości, no i oczywiście kierowania się tytułową witalnością.

Śmiało mogę polecić osobom, które prowadzą bardzo stresujący tryb życia i nie wiedzą jak sobie z tym radzić oraz chętnym bliższego poznania siebie. Jednak pomimo zalet książki uważam, że rady nie są wyjątkowo odkrywcze a wręcz powielane. Dla osób świadomych to tylko kolejne trzysta stron o samodoskonaleniu i informacjach na temat otaczającego nas świata, który przecież tak dobrze znamy. Na rynku jest całe mnóstwo podobnych pozycji. Śmiało mogę stwierdzić, że książka nie ma siły przebicia, co nie oznacza, że jest gorsza od reszty.


M.G.


Książka wydana przez
Komentarze