Skrywane tajemnice - Diana Palmer - recenzja
Diana Palmer, a właściwie Susan Spaeth Kyle, jest bestsellerową autorką „New York Timesa”, uznaną za jedną z dziesięciu najlepszych amerykańskich pisarek romansów. Pierwszą powieść napisała w 1979 roku. Wydała ponad sto książek, które przetłumaczono na kilkanaście języków. W wieku czterdziestu pięciu lat wróciła na uczelnię, by uzupełnić wykształcenie - ukończyła historię, archeologię i filologię hiszpańską.

Skrywane tajemnice to powieść o rosnącym uczuciu między ludźmi pochodzącymi z dwóch różnych światów. Michael „Mikey” Fiore - przystojny, „obrzydliwie bogaty", powiązany z mafią, światowy mężczyzna - przybywa ze specjalną misją do miasteczka Jacobsville w Teksasie. W drodze do motelu przypadkiem spotyka dziewczynę, która od razu budzi w nim zainteresowanie. Dotychczas nie poznał żadnej kobiety tak czułej, delikatnej i troskliwej jak ona. To właśnie Bernadette „Bernie” Epperson zawróciła mu w głowie. Cechuje się szczerością, skromnością oraz silnie trwa w swoich przekonaniach. Niestety, od najmłodszych lat jest dotknięta dokuczliwą chorobą - reumatoidalnym zapaleniem stawów utrudniającym codzienne funkcjonowanie. Ta dolegliwość również zaburzyła jej obraz postrzegania siebie oraz poczucia własnej wartości. Obydwoje są niepewni siebie, ale odnajdują w powstającej między nimi relacji promyk nadziei - możliwość na czystą, prawdziwą miłość.

Czy ich wzajemne zainteresowanie wystarczy, aby przetrwać próbę czasu? Czy podzielenie się wstydliwymi tajemnicami z przeszłości może mieć wpływ na ich dalsze decyzje?

Pewnym powiewem świeżości było dla mnie wprowadzenie bohaterki z jakimś fizycznym upośledzeniem. Nie była to kolejna idealna dziewczyna o idealnym życiu. Dodało to powieści realizmu, ukazała życie nie tylko w jasnych barwach i jego pozytywnych aspektach. Fabuła książki była wciągająca, a momentami poruszająca. Jednak niektóre wątki bądź sceny wydawały się lekko nieprzemyślane. Spodobał mi się klimat tego małego miasteczka, którego mieszkańcy dobrze się znali i szanowali.


Aleksandra A.


Książka wydana przez WydawnictwoKomentarze