Skazani za życia - Marco de Franchi - recenzjaNie jest to pierwsza książka Marca de Franchi, lecz „Skazani za życia” jest pierwszą jego powieścią przetłumaczoną na język polski. Jego dorobek literacki liczy trzy książki, z najstarszą wydaną w 2008 roku.

„Skazani za życia” jest głęboko poruszającą lekturą, którą można sklasyfikować jako thriller pomieszany z powieścią detektywistyczną. Od początku zostajemy rzuceni na głęboką wodę, ponieważ pierwszy rozdział jaki, przeczytamy przedstawia nam biegnącego wzdłuż drogi nagiego chłopca. Historia rozwija się szybko, lecz czytając nie mamy wrażenia niedosytu jeśli chodzi o opisy. Długie opisy też nie nudzą, a umilają czytanie i pozwalają naprawdę zatopić się w lekturze.

Cała książka jest napisana przyjaznym językiem, który łatwo zrozumieć. Powieść kręci się wokół sztuki, morderstw i porwań. Mimo wielu przewijających się tematów i dość szybkiego tempa przechodzenia od jednego do kolejnego wątku, autor poradził sobie świetnie z połączeniem wszystkiego w lekturę naprawdę wartą przeczytania.

To jest właśnie ta książka, która wzbudzi w nas ten niepokój, którego szukamy zatapiając się w powieściach tego typu. Czytając nie można doczekać się następnej strony, w tym samym czasie bojąc się jaki obrót wezmą sprawy.
Mogę szczerze powiedzieć, że książka bardzo przypadła mi do gustu. Jestem bardzo dużym fanem thrillerów, lecz nie łatwo jest mnie zadowolić. Ta książka jednak wciągnęła mnie od razu i pewnie długo będzie przeplatać się w moich myślach.

Myślę, że ta thriller „Skazani za życia” spodoba się każdej osobie, która lubi czytać literaturę tego typu, oraz lubi zwroty akcji. Oczywiście, jeśli ktoś nigdy nie czytał książek z półki thriller, to uważam, że ta książka może być dobrą lekturą na początek. Jednak nie możemy zapomnieć, że tematy tam poruszane mogą być zbyt wrażliwe i zwyczajnie trudne dla niektórych czytelników.


N.K.Książka wydana przezKomentarze