ANTY-bullingowa książka dla dziewczyn - Jessica Woody - recenzja
„ANTYbullingowa książka dla dziewczyn” to nowa propozycja psycholożki i autorki programów nauczania o emocjach społecznych Jessiki Woody. Jest to swego rodzaju poradnik popularnonaukowy z dziedziny ochrony zdrowia psychicznego.

Chociaż autorka podejmuje się niezwykle trudnego tematu dręczenia rówieśniczego, książka zdecydowanie nie jest nudną pozycją pełną suchych faktów. W sprytny sposób udało się przemycić wyniki badań i ankiet psychologów. Lektura podzielona na sześć rozdziałów, w każdym z nich opisuje problemy współczesne nastolatków jak cyberprzemoc, toksyczne przyjaźnie i tzw. bullying. Za każdym razem podane są trafne pomysły na to, jak sobie poradzić z negatywnymi emocjami, czy osobami chcącymi naszego nieszczęścia.

Poza historiami i opowieściami o walce z nękaniem książka zawiera mnóstwo ćwiczeń, które pomogą w zrozumieniu swoich odczuć i emocji. Podręcznik pomaga w zaakceptowaniu siebie i daje czas do refleksji. Dzięki konstrukcji poradnika można do niego wrócić w każdym momencie. Za pomocą spisanych wcześniej przemyśleń na swój temat, relacji z przyjaciółmi i rodziną, będzie można z łatwością zobaczyć, czy zmieniliśmy uprzedni stan rzeczy.

Lekturę czyta się szybko i przyjemnie. Lekkie pióro autorki sprawia, że książkę z zainteresowaniem przeczytają zarówno dorośli i młodzi ludzie. Dzięki przystępnemu językowi i trafnym ilustracjom cieszącym oko treść zostanie w czytelniku na dłużej. Należy również wspomnieć o umieszczeniu numerów telefonów zaufania na końcu książki. Niezwykle ważne jest, by szerzono świadomość o ludziach, którzy są gotowi pomóc w każdej chwili.

Osobiście uważam, że „ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn" to świetnie napisana lektura. Poleciłabym ją wszystkim młodym dziewczętom i ich rodzinom, dorosłym kobietom i tym, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o obronie siebie i innych przed dręczeniem, nękaniem i złymi emocjami, co jest tak ważne w dzisiejszym świecie.


R.Ś.Książka wydana przez

Komentarze