Szkoła Aniołów - Toni Hill - recenzja
Toni Hill to hiszpański pisarz, który z wykształcenia jest psychologiem. Pisze opowiadania w następujących kategoriach; kryminał, literatura detektywistyczna, literatura piękna oraz thriller. Jedną z książek jego autorstwa jest 
Szkoła Aniołów”, którą mam przyjemność zrecenzować.

Akcja powieści dzieje się w 3 przedziałach czasowych. W prologu jesteśmy świadkami rozmowy osadzonego z duchownym. Prawdopodobnie miało być to ostatnie rozgrzeszenie przed straceniem więźnia. Miał on bowiem ponieść taką karę, gdyż wybierając się na romantyczną podróż ze swoją ukochaną, wrócił z niej sam, ponieważ jego 
druga połówka" została znaleziona w ich łóżku martwa. Ze względu na to, iż nie było innych podejrzanych, aresztowany został zrozpaczony kochanek. Ale jaka była prawda? Tego dowiedzieliśmy się w dalszej części powieści.

W drugim przedziale czasowym poznajemy młodego doktora Mayola, który udaje się do sanatorium pozbyć się swojej traumy związanej z wojną. Od samego początku jest zafascynowany historią samego budynku, w którym niegdyś mieściło się gimnazjum dla panien z dobrych domów. Tym bardziej intryguje go fakt, że szkoła została niegdyś spalona w niewyjaśnionych okolicznościach.

Ostatnią i najważniejszą częścią powieści jest historia, która opowiada, co tak naprawdę działo się w szkole. Jest to klucz do wszystkich pytań, jakie zadają dwa pierwsze przedziały czasowe. To wyjaśnienie wszystkiego, co wcześniej było niezrozumiałe.

Szkoła Aniołów” jest intrygująca i na pewno wciągająca. Zawiera wiele zagadek oraz tajemnic, które najbardziej przyciągają czytelników.Marcelina K.

Książka wydana przez
Komentarze