Dotyk zła - Alex Kava - recenzja

 
Alex Kava„Dotyk zła” to wciągający kryminał, w którym szeryf Nick Morelli i agantka FBI Maggie O’Dell muszą złapać seryjnego mordercę dzieci.

Ronald Jeffreys został stracony za dokonanie trzech potwornych zbrodni. Jednak po trzech miesiącach znaleziono ciało kolejnego chłopca. Sprawę bada szeryf Nick Morelli i agantka FBI Maggie O’Dell, która jest specjalistką od tworzenia profili psychologicznych seryjnych morderców. Muszą się śpieszyć, gdyż morderca zabija kolejnego chłopca, a następny zostaje porwany. Dochodzenie utrudniają także prywatne emocje głównych bohaterów i ich przeszłość.

Czytając „Dotyk zła” już na samym początku zdajemy sobie sprawę kim jest morderca chłopców z Platte City. Jednak podczas dochodzenia naszą uwagę przyciągają kolejne osoby, które mogą być zamieszane w śmierć dzieci. Więc czy nasze podejrzenia są właściwe? Czy uda się złapać mordercę? Dowiemy się tego dopiero na sam koniec, bo kryminał przez cały czas trzyma nas w napięciu i niepewności.

Autorka ma bardzo lekki styl, dzięki czemu książkę czyta się szybko i przyjemnie. Dodatkowym atutem są krótkie rozdziały, w których poznajemy myśli różnych bohaterów, dzięki czemu widzimy dane sytuacje z różnych punktów widzenia. Uatrakcyjnia to czytanie i nadaje głębszy sens powieści.

Książka „Dotyk zła” sprawiła, że zdecydowanie muszę poznać dalsze losy agentki Maggie O’Dell. Dlatego zamierzam przeczytać kolejne tomy opisujące jej dochodzenia.

Polecam wszystkim miłośnikom kryminałów!


M.B.

Książka wydana przezKomentarze