Tysiąc uderzeń serca - Kiera Cass - recenzja
Wszyscy ludzie szukają miłości, ale jak rozpoznać tę prawdziwą? Jak smakuje, brzmi czy wygląda szczere uczucie? W świecie przepełnionym zazdrością, nienawiścią, ślepym zauroczeniem czy rządzą władzy, bardzo trudno jest odnaleźć prawdę. Kiera Cass - autorka bestselerowej serii „Rywalki” w powieści „Tysiąc uderzeń serca” przenosi czytelnika do świata królestw, bitew i poświęcenia naznaczonego cierpieniem. Annika i Lenox pochodzą z dwóch zupełnie różnych światów, pierwszy jest piękny i pełen urodzaju, a drugi jest zapomniany i odrzucony. Życie dwojga młodych ludzi jest skomplikowane, zmagają się z wieloma trudnościami. Chcą zostać docenieni, zauważeni i odzyskać to, co zostało im odebrane.

Historia przedstawia silną kobietę i silnego mężczyznę, dla których życie innych jest priorytetem. Ukryte znaczenia, poszukiwanie prawdy, nieprzewidywane zwroty akcji i głęboko ukryta namiętność zaskakują czytelnika. Walkę do końca, pomimo braku sił, wiarę w siebie i silną wolę można połączyć jednym stwierdzeniem „to może się udać”. Interesująca i dynamiczna akcja oraz przeplatające się perspektywy Anniki i Lennoxa powodują nawiązanie więzi z bohaterami, odczuwanie ich stanów emocjonalnych, zrozumienie lęków i tajemnic. Kasjopeja i Orion, gwiazdy, astronomia, mitologia i historia wszystko zawarte na stronach, których piękne przesłanie umożliwia poznanie wyjaśnień.

Co znaczy kochać?

Czym jest sprawiedliwość?

Czym jest miłość i jak poznać tą prawdziwą?

Czy tysiące uderzeń serca można usłyszeć?

Ona jest młodą, piękną, bardzo dojrzałą księżniczką Kadieru. Jest gotowa do poświęceń dla królestwa, które kocha ponad własne życie. On jest żołnierzem gotowym zabić każdego, kto stanie na drodze prowadzącej do odzyskania ziemi odebranej jego przodkom. Łączy ich potrzeba poznania odpowiedzi na pytania, które zadają sobie od lat, chęć osiągnięcia pokoju, umiejętność walki i brak strachu przed końcem ostatecznym oraz ogromna potrzeba prawdziwego uczucia. ” Liczyłam na pasję, na miłość tak silną, że zepchnie rozsądek z klifu. Miałam nadzieję na wolność w życiu... ale mnie to nie spotka”. Głównym postacią, towarzyszą ich przyjaciele, wrogowie, rodzina i poddani a każda postać drugoplanowa jest konieczna, aby akcja była kompletna i wartościowa.

Opowieść jest piękna, czyta się ją bardzo przyjemnie i jednym ciągiem. Można się w niej zatracić, jednocześnie przeżywając niesamowitą przygodę wraz z Aniką i Lennoxem.Patrycja

Książka wydana przez Wydawnictwo
Komentarze