Magnolia Parks - Jessa Hastings - recenzja
Magnolia Parks tytułowa bohaterka powieści Jessy Hastings to młoda, piękna i zamożna mieszkanka Wielkiej Brytanii. Londyn odkrywa przed Parks różne oblicza miłości, bo przecież przeznaczenia nie można oszukać, ale czy na pewno? Życie Magnolii byłoby idealne, gdyby nie jej złamane serce. Były partner, zarazem aktualny przyjaciel bohaterki B.J Ballentine to przystojny, bogaty kobieciarz, nie liczy się z niczyimi uczuciami, nie dotrzymuje obietnic i skrywa tajemnicę, która mogłaby definitywnie zakończyć relację z kobietą pożądaną przez niego. Próba wzajemnego zapomnienia, ucieczki od uczucia, zdrady i krzywdzenie się wzajemne to nieodłączne elementy życia byłej pary. Dramatyczne wydarzenia pomiędzy tymi młodymi ludźmi, poczucie straty i bezsensu nie odbierają im cichej nadziei na wspólną przyszłość i potęgują wzajemne pragnienie B.J-a i Magnolii. Ich relację można określić jako dziwną, nieszablonową i trudną. Otoczeni przez paparazzi, w centrum zainteresowania gazet nie mają łatwego życia, ponieważ każda kłótnia, rozstanie, zdrada czy rozmowa są obserwowane i poddane opinii publicznej. Los naznaczył ich współzależność niewybaczonymi krzywdami, niewyjaśnionymi sytuacjami i brakiem zrozumienia. Czy na takim fundamencie można odbudować wartościowy związek zniszczony w przeszłości przez jeden błąd? Toksyczna, destrukcyjna, zepsuta i pomimo wszystko pełna pasji – taka jest właśnie miłość Magnolii i B.J-a. Odzyskują się i tracą, wszystkiemu przygląda się grupa oddanych przyjaciół, rodziny i Tom, ale czy każda osoba bliska sercu Magnolii jest godna zaufania?

Jessa Hastings budując profile psychologiczne bohaterów, użyła skrajnych emocji, nieprzewidywalne i pełne wzburzeń doświadczenia nie pozwalają przerwać lektury w połowie. Czytelnik przeżywa wydarzenia razem z bohaterami. Historia jest nieprzewidywalna, rozwiązanie tajemnicy skrywanej przez B.J.-a zaskakuje zarówno Magnolię Parks, jak i czytelnika. Sposób prowadzenia fabuły, dialogi bohaterów i narracja angażują adresatów do mentalnego przeniesienia w miejsce akcji.

Książka nie przedstawia szczęśliwej, bezproblemowej miłości, która nie zawodzi, nie odciska piętna na nieszczęśliwych kochankach i nie wymaga poświęcenia. Razem z postaciami czytelnik odkrywa różne oblicza miłości, są one dogłębnie analizowane pomiędzy wersami.

Czym tak właściwie jest prawdziwa miłość? Czy przeznaczenie istnieje? Co zmieni prawda, którą odkryje Parks? Kto okaże się prawdziwym przyjacielem? Jaką rolę odegra w tej opowieści fascynacja modą, markami ubrań i zapachami perfum? Czy zapach pozwala utrwalić wspomnienia? Od czego to wszystko się zaczęło? Co tak właściwie zrobił B.J? Kogo wybierze kobieta rozkochująca w sobie niejednego mężczyznę?

Autorka stworzyła chwytającą za serce, wystawiającą miłość na próbę i pełną dramatów opowieść, która trafi do serca niejednej nastolatki.


PatrycjaKsiążka wydana przez WydawnictwoKomentarze