Korona Popiołów - Marah Woolf - recenzja
Korona Popiołów" to finałowy tom trylogii Marah Woolf pt. Kroniki Atlantydy". Jest wciągającą i pełną napięcia opowieścią z elementami mitologii i fantastyki, przedstawiającą historię ciężko doświadczonej, lecz wciąż silnej kobiety o imieniu Nefertati. Bohaterka przechodzi brutalną przemianę, po której jej życie staje się koszmarem, a podjęte przez nią decyzje często wpędzają ją w jeszcze większe kłopoty. Jako wampir, dziewczyna nie może odnaleźć się w nowej rzeczywistości, jest przestraszona i pełna obaw o los najbliższych jej osób. Mimo to podejmuje próbę odnalezienia potężnej Korony Popiołów, będącej kluczem do pokonania wszystkich przeszkód oraz jedyną szansą na przywrócenie dziewczynie jej dotychczasowego życia.

W tym właśnie momencie rozpoczyna się pełna magii, intryg i zagadek niesamowita historia, którą czyta się jednym tchem. Autorka bowiem serwuje czytelnikowi niezwykle interesującą opowieść oraz prężnie rozwijającą się fabułę dzieła. Bohaterowie skrywają wiele sekretów, ale także pod płaszczem pozorów maskują często swoje prawdziwe ja". Powolne odkrywanie prawdy i sprytne poprowadzenie akcji sprawia, że kolejne strony książki przewraca się z niezwykłą ciekawością.

Czy bohaterce uda się przywrócić Atlantydę oraz cofnąć swoją przemianę w wampira i odzyskać człowieczeństwo? Czy starczy jej sił i odwagi, aby osiągnąć zamierzony cel? Czy dla niej i jej ukochanego Azraela jest jeszcze jakaś nadzieja? To pytania, które towarzyszą czytelnikowi niemal od samego początku.

Dodatkowym atutem pobudzającym wyobraźnię i zainteresowanie czytelnika jest ciekawy zabieg autorki polegający na balansowaniu pomiędzy główną akcją, a rozwijaniem wątków pobocznych. Dzięki temu cała historia jest złożona, ale jednocześnie przystępna, wciągająca od pierwszych stron oraz trzymająca w napięciu aż do końca. Poza tym, oprócz wielu tajemniczych wątków, spisków i tajemnic w utworze odnaleźć można również elementy miłosne, wprawiające czytelnika w jeszcze większe emocje. Dodaje to książce dodatkowego uroku.

„Korona Popiołów" to pozycja, po którą z pewnością sięgnę ponownie. Szczególne wrażenie w tym utworze wywarło na mnie połączenie wielu gatunków, które czynią go czymś zupełnie innym i nowym. Gorąco polecam każdemu, kto pragnie odnaleźć w literaturze elementy fantasy. Serdecznie zapraszam do lektury.

AH-L

Książka wydana przez WydawnictwoKomentarze