Emigrantak z torebką Louisa Vuittona - Anna Sławińska - recenzja

Anna Sławińska to absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jej dzień rozpoczyna się szklanką wody z cytryną, a kończy tabliczką czekolady. Po odebraniu dyplomu magistra wyjechała do Paryża, gdzie rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem.

„Emigrantka z torebką Louisa Vuittona” to książka, która opowiada historię autorki w rzekomo „oszałamiającej” stolicy Francji. Ania po skończeniu studiów wyjeżdża do tego ogromnego miasta, w którym zdążyła się już kiedyś zakochać. Jej sympatia do tamtejszego gwaru ulicy ulegnie jednak próbie, gdy kobieta będzie miała okazję bliżej przyjrzeć się zasadom, jakie panują w Paryżu. Kobieta może na własnej skórze przekonać się jak wygląda samodzielne życie w zupełnie obcym miejscu, które nie ma litości dla „niezaawansowanych”.

Książka w bardzo ciekawy i przede wszystkim szczery sposób przybliża nam prawdziwe życie w Paryżu. Życie, które nie wygląda jak z filmów i nie jest usłane różami. Pióro autorki jest lekkie i przyjemne dla oka. Nie męczyłam się ani trochę podczas czytania i z ogromną chęcią rozkoszowałam się taką „wycieczką” po paryskim życiu. Poleciłabym tę książkę nie tylko tym, którzy lubią podróżowanie, ale także tym, którym nie spieszy się do samolotu.


E.H.

Książka wydana przez Wydawnictwo Novae Res

Komentarze