Piasek/Mydło. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką - Cécile Jugla, Jack Guichard - recenzja
„Piasek” i „Mydło” to już kolejne tytuły w serii „Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką". To francuska seria autorstwa Cécilii Jugla, Jacka Guichard, zilustrowana przez Laurent Simon, która liczy już kilkanaście tytułów. Dzięki Wydawnictwu HarperCollins może się z nią zapoznać polski czytelnik. Każda książka to super zabawa i przygoda z nauką. Dziecko poznaje świat, prawa fizyki dzięki prostym eksperymentom, które przeprowadza sam albo przy niewielkiej pomocy dorosłego.
W książce „Piasek” mały czytelnik m.in. może zbudować swoją klepsydrę i sprawdzić jak odmierzyć czas za pomocą piasku, odkryć dlaczego zamki najlepiej buduję się z mokrego piasku i dlaczego sitko da się zastąpić wiaderkiem. Natomiast w „Mydle” odkryje sekrety piany, dowie się jak puszczać wielkie bańki, zmusi ziarenka pieprzu do ucieczki i zatopi spinacz biurowy.

W książeczkach poruszane są ważne naukowa zagadnienia w przystępny i interesujący dla dzieci sposób. Obserwacje, doświadczenia pozwalają poznawać i zapamiętywać prawa nauki, a także dobrze się bawić. W każdym tytule znajdziemy 10 doświadczeń dostosowanych do wieku, do których potrzebne są proste powszechne składniki. Polecam serdecznie dla dzieci od lat 5.
MJ

Książki wydane przez Wydawnictwo 

Komentarze