W ułamku sekundy - Alex Kava - recenzjaAlex Kava jest pisarką amerykańską i autorką bestsellerów z gatunku thrillerów psychologicznych. Ma na swoim koncie wiele książek o tej tematyce. Autorka tworzy świat mrocznych zbrodni. Najbardziej fascynuje ją ludzka natura i przekraczanie przez człowieka granicy zła. Na tym opiera się także książka „W ułamku sekundy”, o której jest ta recenzja.

Fabuła skupia się na agentce specjalnej FBI, Margaret O’Dell. Jej życie zmienia się o 180 stopni, kiedy seryjny zabójca, Albert Stucky, którego już raz złapała, z powrotem ucieka na wolność. Obraca on życie Maggie w koszmar, kiedy zaczynają ginąć kobiety. Ta powieść detektywistyczna nie skupia się jedynie na mrocznych tematach, ponieważ znajdziemy w niej także wątek miłości oraz przyjaźni. Czy Maggie O’Dell uda się wygrać ze Stucky’m? Czy pokona go, nie tracąc przy tym rozumu? Czy jej trauma po poprzednim spotkaniu z mordercą, pozwoli jej dalej za nim gonić? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki Alex Kavy.

W książce najbardziej zaintrygowało mnie to, że była ona napisana z ogromną wiedzą na temat zbrodni czy profilu psychologicznego morderców. Zaskoczeniem okazały się rozdziały przedstawiające fabułę z trzech perspektyw: umysłem detektywa, oczami seryjnego mordercy oraz jego ofiar. Książka napisana jest prostym językiem, a jej treść zawiera dużo niespodziewanych zwrotów akcji, dzięki czemu lektura jest wciągająca od pierwszych stron.

Historia Alberta Stucky’ego i Maggie O’Dell na pewno na długo zostanie w mojej pamięci. Nie mogę też ukryć, że przed pójściem spać będę sprawdzać wszystkie zakamarki mojego domu, a podczas wieczornych przechadzek po mieście będę spoglądać za siebie.

Sięgnijcie po książkę „W ułamku sekundy” i uważajcie na siebie. Nigdy nie wiadomo gdzie czai się zło...N.K.


Książka wydana przezKomentarze