Po drugiej stronie różdżki - Tom Felton - recenzja
Tom Felton, a tak naprawdę Thomas Andrew Felton, to 35-letni brytyjski aktor i muzyk. Zasłynął on dzięki roli Draco Malfoya, w którego wcielał się w serii filmów pt.: „Harry Potter’’. Jako aktor mógł sprawdzić się aż w 22 produkcjach. Jego kariera rozwija się do dzisiaj i w 2022 roku napisał on swoją autobiografię. Książka „Po drugiej stronie różdżki’’ to autobiografia, uwielbianego przez wielu fanów, Toma Feltona. Opisał on w niej swoje przeżycia jako nastoletni aktor posiadający alter ego, z którym często go mylono. Czasem traktowano ich jak jedność pomimo tego, że ten chłopak o złotym sercu to przeciwieństwo Draco Malfoya, z którym mamy do czynienia w filmach. Na początku książki daje nam to do zrozumienia Emma Watson, która napisała przedmowę.

Sięgnęłam po tę pozycję jako wielka fanka „Harrego Pottera” i liczyłam na wiele ciekawych historii oraz ciekawostek zza kulis kręcenia tej produkcji i nie zawiodłam się. Aktor bardzo uzewnętrznia się przed czytelnikami, opowiada o swoich relacjach z innymi na planie. Tom Felton porusza temat swojego zdrowia psychicznego oraz ciemnej strony dorastania pod światłem reflektorów, kiedy każdy patrzy na ręce młodego, dojrzewającego chłopaka. Jest szczery i wyrzuca z siebie historie ukrywane nawet przed rodzicami - niegroźne kradzieże w sklepie z płytami DVD, aby popisać się przed kolegami. Zdradza nawet, że gdy ubiegał się o rolę (nie Draco Malfoya, a samego Harrego Pottera) z całych sił przekonywał wszystkich o swojej doskonałej znajomości serii książek J.K. Rowling, choć nie przeczytał ani jednej. Książka urozmaicona jest dużą ilością zdjęć sprzed wielu lat.

Jest to autobiografia przepełniona szczerością, ciekawostkami, poczuciem humoru, a niekiedy nawet smutkiem i bólem. Pozwala poznać prawdziwego Toma Feltona, który ma ogromne serce i bardzo dużą samoświadomość. Polecam wszystkim fanom „Harrego Pottera” oraz osobom, które w dalszym ciągu patrząc na aktora myślą o Draco - ta książka to zmieni.


M.W.


Książka wydana przez
Komentarze