Córka z Włoch - Soraya Lane - recenzja
Soraya Lane to autorka bestselerowych powieści historycznych dla kobiet, ma na swoim autorskim koncie wiele pozycji, które chwyciły za serce ponad 700 000 czytelników. „Córka z Włoch” należy do literatury obyczajowej i jest romansem.

Malownicza Italia, wspaniałe winnice i monumentalne budowle kryją w sobie zaskakującą historię. To właśnie do Włoch zabierze nas Lane w pierwszym tomie z serii Utracone Córki. Autorka buduje fabułę w dwóch płaszczyznach czasowych. Czasy współczesne przeżywamy z Lili Mackenzie. To młoda, pragnąca rozwijać się zawodowo kobieta. Pewnego dnia otrzymuje niespodziewane wezwanie do londyńskiej kancelarii prawnej w sprawie otrzymania spadku po zmarłej babci. Spadek to tajemnicza szkatułka, która zawiera w sobie pamiątki przeszłości. Idąc tropem wskazówek znajdujących się w małym drewnianym pudełku, wyjeżdża do Włoch, gdzie łączy pracę w winnicy z poszukiwaniami prawdy o pochodzeniu swojej rodziny. Bohaterka poznaje Antonia syna Martinellich, który pomaga jej w poszukiwaniach. Podróż Antonia i Lili wiedzie przez Mediolan, żeby skończyć się w małym mieście oddalonym wiele kilometrów, w Piemoncie. Historię lat 1937 – 1946 przeżywają Estee i Felix. Dorastający nastolatkowie, którzy chcą spełnić marzenia, ale na ich drodze pojawia się wiele przeciwności losu, z którymi muszą sobie poradzić. Estee i Lili są odważne, podejmują trudne decyzje i udowadniają całemu światu, jaką siłę ma kobieta.

Książka przenosi czytelnika w inny świat, czyta się ją jednym tchem. Fabuła choć toczy się spokojnie, dostarcza wiele emocji. Lektura umożliwia poznanie włoskich obyczajów, można z nią miło spędzić popołudnie. Tajemnica, której rozwiązanie otrzymujemy na samym końca powieści, powoduje zaangażowanie odbiorcy w odgrywające się 
wydarzenia. Wiele typowych i oczywistych rozwiązań przerywają niespodziewane zwroty akcji, co powoduje, że opowieść nie jest monotonna.

Co odkryje bohaterka? Co łączy ze sobą La Scalę z małą piekarnią z Piemontu? Czego dowie się o swoim pochodzeniu? Czy ukrywana przeszłość zmieni życie głównej bohaterki? I najważniejsze z pytań. Czy odnajdzie wielką miłość i podąży za głosem serca?

Soraya Lane stworzyła piękną, pełną dramatów opowieść, przekonującą o sile miłości i spełnianiu marzeń pomimo bólu i przeciwieństw znajdujących się na drodze do osiągnięcia sukcesu. Opowieść zachwyci wielbicielki prozy Lucindy Riley, Santy Montefiore i Nicolasa Sparksa.
P.R.


Książka wydana przezKomentarze