Od mitów do nauki. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej - Rebecca Lewis-Oakes - recenzja 

 „Od mitów do nauki” to kolejna książka z serii Chcę wiedzieć więcej! Akademii Mądrego Dziecka Wydawnictwa HarperCollins. Pozwalająca dzieciom zaspokoić swoją ciekawość w różnych dziedzinach nauki w niecodzienny i intrygujący sposób. Ze względu na tematykę oraz realistyczne i sugestywne zilustrowanie omawianych zagadnień książka jest adresowana do czytelników powyżej ósmego roku życia.

W tej książce w sposób zrozumiały dla młodych czytelników przedstawiono różne ciekawe zjawiska, tj. czym jest Ziemia, dlaczego wstaje słońce, czym są burze itd. Jak rozumiano i postrzegano otaczający świat w różnych kulturach i okresach. Nasza wiedza wraz z postępem nauki się zmieniała, jak długi i interesujący sposób możemy zobaczyć dzięki tej książce. Wspomina się tu wiele różnych wierzeń, mitów, które miały duży wpływ na to, jak kiedyś, ale także i dziś patrzymy na rzeczy i zjawiska. Są tu opisane wierzenia starożytnych Egipcjan, Słowian, Inków, ale i mniej znanych ludów tj. Joruba z Afryki, Yolngu z Australii.

Oczywiście książka tylko je wspomina, ma to zachęcić do zagłębianie wiedzy na temat wierzeń i mitów dawnych ludów. Myślę, że to bardzo interesująca lektura dla dzieci. Książkę jest ciekawie ilustrowana przez Maxa Rambalidiego.

 

 

 

MJKsiążka wydana przezKomentarze