Czerwony lotos - Chris Bohjalian - recenzja
Chris Bohjalian to 60-letni, ormiańsko – amerykański pisarz i autor 20 powieści. „Midwives”, „The Sandcastle Girls”, „The Guest Room” czy „Stewardesa” - to tylko najpopularniejsze z nich.

Głównymi bohaterami jego nowej książki pt. „Czerwony lotos” są Alexis – lekarka z oddziału ratunkowego - i jej chłopak - Austin, ponad życie kochający rowery i adrenalinę. Już od momentu, gdy trafili na siebie przypadkiem w szpitalu, stali się nierozłączni.

Mężczyzna, pragnąc zarazić swoją dziewczynę miłością do rowerowych wycieczek, zabiera ją do Wietnamu. Niepowtarzalne widoki mają tylko dopełnić chwilę w towarzystwie ukochanej osoby, jednocześnie spełniając się w swojej sportowej pasji. Niestety, to właśnie tam zaczynają się ich problemy. Austin znika bez śladu, a Alexis wraz z kilkoma innymi uczestnikami wycieczki usiłuje go odnaleźć.

Książkę „Czerwony lotos” czyta się niesamowicie szybko, jest idealną 
odskocznią po ciężkim dniu. Bardzo spodobał mi się sposób wykreowania bohaterów – każdy ma indywidualne poczucie humoru, historię, doświadczenia, cechy szczególne. Wszyscy z nich idealnie się uzupełniają. Mimo iż nie przepadam za thrillerami, ten mogę bez wahania polecić.

Natalia B.


Książka wydana przezKomentarze