Kto zabrał mój ser - Spencer Johnson - recenzjaAutorem książki pod tytułem „Kto zabrał mój ser” jest Spencer Johnson znany na świecie doktor, mówca i twórca idei, które pomogły milionom ludzi w odkryciu prostych praw.

Książka składa się głównie z tytułowej opowieści oraz poświęconej jej dyskusji. Na końcu znajdują się także informacje o twórcy dla ciekawych. Opowieść o serze to tak naprawdę opis spotykanych w życiu trudności. Autor postanowił także wysunąć kilka wniosków, które są systematycznie przedstawione na tle historii. Jest ona więc prosta i zrozumiała, stworzona tak, aby mogła dotrzeć do każdego. Co zadziwiające była ona czytana oraz stosowana przez pracowników wielu korporacji czy organizacji między innymi Pepsi, Apple Computers, Nestle, US Army czy 911 Operators, a także wiele innych.

Wnioski same się nasuwają, ważnym aspektem, o którym chciałbym wspomnieć, jest przedłożenie przypowieści na życie, bez tego jest jedynie bajką. Polecam osobom o niskiej świadomości oraz początkującym uczniom z dziedzin psychologii.


M.G

Książka wydana przez Wydawnictwo Studio EMKA

Komentarze