Basia i Misiek Zdzisiek. Gdzie jest Małpka? Wodne czary-mary - Zofia Stanecka - recenzjaSeria książek o Basi autorstwa Zofii Staneckiej już od kilkunastu lat pozwala dzieciom w wieku przedszkolnym poznawać i rozumieć świat, pokazują jak radzić sobie z trudnymi emocjami czy po prostu w codziennych sytuacjach. Basia to fajna przyjaciółka, siostra, bawi i uczy, potrafi być opiekuńcza, troskliwa, ale też się złości i jest zazdrosna. Atutem serii są też nowoczesne i dowcipne ilustracje Marianny Oklejak.

Książka „Basia i Misiek Zdzisiek. Gdzie jest Małpka? Wodne czary-mary” to ciekawa propozycja dla dzieci w wieku 3-6 lat. Przed rozpoczęciem czytania należy wyciągnąć dołączony pisak i napełnić go wodą. I już jesteśmy gotowi do zabawy. Podczas czytania dziecko pomaga Basi w szukaniu ulubionej zabawki, zamalowując białe plamy, by wraz z bohaterką przeglądać domowe zakamarki, w których może być Małpka. Po wyschnięciu zamalowanych pól zabawę można zacząć od nowa.

Zbliżają się Święta, czas podarunkowy, więc myślę, że taka książka będzie super prezentem dla dzieci w wieku 3-6 lat zamiast wszechobecnych i popularnych słodyczy.
MJ

Książka wydana przez

Komentarze